Izabela ołdak, Diary (Pamiętnik)

 

W konkursie dla widzów na najciekawszy obraz 39. Biennale Malarstwa "Bielska Jesień 2009" oddanych zostało ponad 300 głosów. Głosujący widzowie obdzielili nimi prawie wszystkich artystów. Najwięcej głosów uzyskał obraz Izabeli Ołdak pt. "Diary (Pamiętnik)".
Malowany farbą akrylową na surowym płótnie obraz Izabeli Ołdak, malarki z Węgierskiej Górki, posiadający wymiary 200 x 160 cm (z niezamalowanym kawałkiem materiału zwisającym u dołu) spodobał się publiczności najbardziej.

"Obraz Izabeli Ołdak na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie dekoracyjnej, estetycznej kompozycji. Ale jest to obraz z tajemnicą. Malowany - niemal graficznie - meandryczną czerwoną linią na surowym płótnie, jest syntetycznym zapisem różnych zdarzeń, pamiętnikiem, składającym się z wielu przedstawień, które odkrywa się powoli, jak rebusy ukryte w labiryncie linii. Dla niecierpliwego widza jest to płaska, bardzo dekoracyjna kompozycja, ale przy bardziej wnikliwym spojrzeniu odbiorca może odnaleźć poszczególne znaki i symbole, rozszyfrować kryjące się za nimi emocje" - mówi o wyróżnionej pracy kuratorka konkursu Grażyna Cybulska.

Izabela Ołdak urodziła się w 1982 roku w Rybniku. Dyplom z malarstwa sztalugowego uzyskała w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu
w 2007 roku. Mieszka w Węgierskiej Górce, ale obecnie przebywa w Amsterdamie, gdzie podjęła studia artystyczne.

W historii konkursu dla widzów tylko raz głos publiczności pokrył się z werdyktem jury -
w 2001 roku, podczas 35. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa "Bielska Jesień 2001" nagroda publiczności przypadła Rafałowi Borczowi z Krakowa za ekspresyjną prace bez tytułu, przedstawiającą biegnące wilki.
W tegorocznym konkursie dla widzów na drugim miejscu znalazła się Edyta Jaworska-Kowalska (praca pt. "Dziennik mms"), na trzecim Karolina Komorowska (najwięcej głosów oddano na jedną z jej trzech prac pt. "Kredens"), czwartym - Paweł Matyszewski (najczęściej wybierano jego "Zespół serotoninowy").
Wyniki konkursu dla widzów ogłoszone będą oficjalnie podczas styczniowego wernisażu wystawy pt. "30 lat Łodzi Kaliskiej" (8 stycznia 2010 roku, godz. 19.00). Pięcioro uczestników konkursu dla widzów (wybranych losowo), zaproszonych na styczniowy wernisaż, otrzyma w nagrodę katalogi "Bielskiej Jesieni 2009". Nagrodą dla Izabeli Ołdak będzie dyplom informujący o werdykcie publiczności. Artystki na wernisażu nie będzie - przebywa w Amsterdamie. Do Polski przyjedzie w drugiej połowie stycznia.

Izabela Ołdak o swojej pracy w portalu BB365info

Pokaz fragmentów pracy Izabeli Ołdak na You Tube

&

Wirtualna panorama
wystawy Z kolekcji Bożeny Kowalskiej

(11 czerwca - 4 lipca)

&

Poszukujemy architekta

&

czerwiec - październik 2010

&

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>