Autor: Andrzej Miastkowski (Egon Fietke)  Autor: Andrzej Miastkowski (Egon Fietke)


Rocznik 1967. Ukończył Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego w Łodzi (kierunek: kulturoznawstwo, specjalność: filmoznawstwo). W latach 1988-1990 uczestnik Galerii Działań Maniakalnych łódzkiej frakcji Pomarańczowej Alternatywy. Współpracował z Ruchem Wolność i Pokój. W 1989 roku jeden z założycieli multimedialnej formacji Wspólnota Leeeżeć. Współautor i uczestnik niemalże wszystkich akcji  tych grup w Łodzi. Twórca i jeden z redaktorów pisma członków i sympatyków WL "Tygodnika Leeeżeć" oraz zinu "Kau gryzoni na serze" (1988-1990). Autor takich szablonów jak "Uwięzić politycznych" czy "997 telefon zaufania", aktywnie współtworzył pierwszą falę polskiego graffiti sprayowo-szablonowego. W sferze miejskiej maluje do dziś. W latach 1989-1993 wokalista i twórca scenografii koncertowych eksperymentalnej grupy muzycznej Egon Fietke Ventilator. Od lat 90. tworzy obiekty i instalacje przestrzenne w poetyce swego charakterystycznego stylu. Kurator cyklu wystaw sztuki współczesnej "Die Kunst ist Toth".

 

Autor: Andrzej Miastkowski (Egon Fietke)  Autor: Andrzej Miastkowski (Egon Fietke)

 

Obecnie projektuje zewnętrzne formy futurystycznych urządzeń technologicznych jak np. "Przenośna i Stacjonarna Kabina Teleportacyjna" czy "Wagon Kontaktów Międzyplanetarnych". Wystawy i pokazy filmów w Europie, Japonii, USA.

wróć>>

&

Dariusz Paczkowski  Dariusz Paczkowski

 

Rocznik 1971. Wnuk malarza Franciszka Sasanowskiego. Od 1987 roku tworzy graffiti i street-art zaangażowane społecznie. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Jest  współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych jamów graffiti m.in.: "Dla Wisły" w ramach XIII Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy w Warszawie (2005); "Dla Pokoju" w ramach Międzynarodowego Dnia Pokoju w Bielsku-Białej (2000) i Żywcu (2004). Prowadzi warsztaty w Polsce i na świecie (Anglia, Dania, Francja, Niemcy). W latach 80. aktywista Ruchu "Wolność i Pokój". Założyciel grup happeningowych: "Pod nadzorem", Front Wyzwolenia Zwierząt, Trzecia Fala. Redaktor naczelny i wydawca pisma FWZ "Mamkły Mampazury".  Pracował w Klubie Gaja oraz Fundacji Ekologicznej ARKA, współtworząc m.in. program praw człowieka "Niech inni nie będą dla nas obcy" i "Sztuka dla Ziemi". Współzałożyciel grupy antynazistowskiej (GAN). Były współpracownik Stowarzyszenia "Nigdy Więcej", Fundacji Czarodziejska Góra i Fundacji Inna Przestrzeń/Program Tybeteński.

 

Autor: Dariusz Paczkowski  Autor: Dariusz Paczkowski

 

Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. W 2001 roku nagrodzony za
pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej "Polcul". W 2010 nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej  dla Animatorów Społecznych.

wróć>>

&

Robert Wolny Turbos, Mucha, akryl na płótnie, 2005  Robert Wolny Turbos, Wrocławskie Zoo, Graffiti Non Stop 2008, Wrocław

 

Urodzony w 1980 roku w Bielsku-Białej. Artysta graffiti, grafik. Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął już w okresie wczesnoszkolnym. Z czasem poznawał i uczył się coraz to nowszych technik malarskich. Końcem lat 90. - obserwując pojawiające się w tym czasie pierwsze prace graffiti w Bielsku-Białej - postanawia tworzyć własne prace w tej właśnie stylistyce. Systematycznie doskonali swój styl i warsztat, zaczyna również tworzyć graffiti w ramach swoich pierwszych zleceń komercyjnych. Wykorzystuje przede wszystkim techniki współczesne, „uliczne": spray oraz aerograf.

 

Eat that shit, Robert Wolny Turbos, Kuba Ryba, Marcin Malicki Buk, Bielsko-Biała, 2010

 

Robert Wolny Turbos, Foxy, Wiór, Gdańsk 2009

 

Od 2000 roku coraz częściej pojawia się na różnego rodzaju ogólnopolskich imprezach graffiti, z których najważniejsze to:
- organizowany na całym świecie Meeting Of Styles w Łodzi (2004, 2006)
- Battle Of The Year w Szczecinie (2001, 2002)
- Graffiti Non Stop we Wrocławiu (2008)
- Brain Damage Graffiti Jam w Warszawie (2004)
- HipHop Kemp w Hradec Kralove (Czechy, 2004, 2005, 2007, 2008)
- Festiwal Sztuki Żywej w Łowiczu (2009)
- St. Art Silesia w Zabrzu (2008)
Brał udział również w takich projektach jak:
- relizacja największego historycznego muralu na świecie „Silva Rerum" w Krakowie (2007)
- realizacja muralu historycznego „Brama Miasta", z okazji 325 rocznicy odsieczy wiedeńskiej w Krakowie (2008)
- Festiwal Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej (2007)
- warsztaty ilustratorskie w Górkach Wielkich organizowane przez Fundację im. Zofii Kossak (2009)
- Festiwal Ulicy Wzgórze w Bielsku-Białej (2008)
Był również współtwórcą scenografii do spektakli w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej: „Piaskownica" oraz „Testament Teodora Sixta".

wróć>>

&

Marcin Buk Malicki, Smile, Żywiec, 2009   Marcin Buk Malicki, Unity, Bielsko-Biała 2008

 

Urodzony w 1983 roku w Bielsku-Białej. Absolwent socjologii Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej i Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bielszczanin z pierwszego urodzonego w tym mieście pokolenia, jednakże mocno w nie wrośnięty i silnie z nim związany. Artysta uliczny, writer, grafficiarz, uprawiający również rysunek i grafikę (przede wszystkim komputerową). W swojej twórczości - poszukując własnego stylu i formy - czerpie inspiracje zarówno z miejskiej kultury ulicznej jak i tradycyjnych korzeni sztuki i rękodzieła ludowego. Nieprzypadkowe też są jego związki z zespołem PSIO CREW, łączącego w swej stylistyce właśnie te dwa nurty, tyle że w sferze muzycznej. Próbując osiągnąć uproszczoną formę dzieła z zachowaniem jego wewnętrznej złożoności szuka nowych tematów, środków wyrazu, nierzadko tworząc komentarze do współczesnych wydarzeń społeczno-politycznych.

 

Marcin Buk Malicki, Toxic, Festiwal Uliczny Arterie, Chorzów 2009

 

Kadr, Marcin Buk Malicki, Ekis, Bielsko-Biała 2010

 

Swoje prace wystawiał w bielskiej Galerii Wzgórze (2005), sosnowieckiej Patelni 36 (2008), w Lublinie na  Festiwalu Graffiti (2009), zabrzańskim festiwalu St.Art Silesia (2008). Jednocześnie jego prace widnieją na ścianach i murach wielu miast w całej Polsce: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Katowicach, Częstochowie i wielu innych. Brał udział w takich przedsięwzięciach artystycznych jak: Festiwal Sztuk Wizualnych w Bielsku Białej (2007), realizacja krakowskich murali historycznych „Silva Rerum" (2007) oraz „Brama Miasta" (2008), warsztaty ilustratorskie organizowane w Górkach Wielkich przez Fundację im. Zofii Kossak (2009). Uczestniczył w wielu imprezach graffiti w całej Polsce, z których najważniejsze to:
Meeting Of Styles i Graffiti Non Stop we Wrocławiu (2008)
Lubelski Festiwal Graffiti (2008)
Break Session we Włocławku (2007)
Festiwal Sztuki Żywej w Łowiczu (2009)
Festiwal Uliczny Arterie w Chorzowie (2009)
St.Art Silesia z Zabrzu (2008, 2009)
Ruszamy Miastem w Częstochowie (2009)
Współtworzył scenografię do spektaklu „Testament Teodora Sixta" w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

wróć >>

&

1, 2 i 3 maja galeria zaprasza do zwiedzania wystaw od godz. 10.00 do 18.00

&

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>