Agnieszka Żechowska, kuratorka i teoretyczka sztuki; absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Podyplomowych Studiów dla Menedżerów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Wwarszawskiego. Studiowała na kierunku Wiedza o Kulturze w IKP UW oraz na Gender Studies UW. Jest założycielką i prezeską Fundacji Supermarket Sztuki, a także członkinią Instytutu Badań nad Więzią i Relacjami Społecznymi. Stypendystka MKiDN (2010). Niezależny ekspert w ramach Programu Kultura 2000 i Kultura 2007-13. Jako kuratorka współpracowała z wieloma artystami w ramach prezentacji zbiorowych i indywidualnych, ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym m.in. cyklu Supermarket Sztuki: Ludzie i przedmioty (2002), Globalne zauroczenie (2003), Toleruj mnie! (2005), (im)mortal love (2007), wystaw: Fontanna - Robert Kuśmirowski w Galerii XX1 (2003), Witajcie w Mediach w Królikarnii - Oddziale Muzeum Narodowego (2006), Iluzja jako źródło cierpień - zwycięski projekt w konkursie kuratorskim Galerii Bielskiej BWA (2008), Pożądanie-Patrzenie-Przerażenie - zorganizowana przez Fundację Supermarket Sztuki (2008), Supeł - Basia Bańda i Michał Jankowski w Galerii Format (2012), a także przeglądach filmów w Kino.Lab CSW Zamek Ujazdowski: Bogna Burska. Filmy (2011) i Poza transgresję. Fantazmatyczne gry Tomasza Kozaka (2012). Publikowała w pismach artystycznych i poświęconych kulturze, m.in. „Obieg", „Arteon", „Exit", „Neurokultura" oraz katalogach wystaw. Współautorka publikacji „Robert Kuśmirowski" (Kunstverein, Hamburg, Hatje Cantz, 2005) oraz publikacji pokonferencyjnej: Trickster Strategies in the Artists' and Curatorial Practice - tekst pt. „Beast in Europe's Claws. On Aleka Polis' Art (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, w przygotowaniu). Mieszka w Warszawie.

&

dr Joanna Wowrzeczka - (urodzona w 1972 roku) - artystka i socjolożka sztuki. Absolwentka Instytutu Sztuki Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Filii w Cieszynie. Uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk humanistycznych na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Katowicach (2004) oraz stopień doktora w dziedzinie sztuk pięknych w zakresie malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2008). Współzałożycielka Galerii Szara w Cieszynie; redaktorka działu sztuka w magazynie „Opcje" (2010-2011). Prowadzi Świetlicę Krytyki Politycznej Na Granicy w Cieszynie. Nominowana do nagrody Kobieta 2009 Roku („Gazeta Wyborcza"). Finalistka I i II edycji konkursu: Obraz Roku (2001, 2002). Uczestniczka rezydencji artystycznej w North Wales School of Art and Design w Wrexham w Walii, przyznanego w drodze konkursu przez Galerię Bielską BWA (2008). Wyróżnienie Regulaminowe w ramach Konkursu Bielska Jesień 2009, 39.Biennale Malarstwa, Galeria Bielska BWA. Obrazy w kolekcjach Stowarzyszenia Zachęta Sztuki Współczesnej Znaki Czasu (zbiory zachodnio-pomorskie i śląskie). Autorka wielu wystaw oraz publikacji i wystąpień na konferencjach naukowych.

&

dr Ewa Majewska - (urodzona w 1978 roku) - filozofka feministyczna i aktywistka. Jej praca doktorska (Instytut Filozofii, Uniwersytet Warszawski) dotyczyła problematyki rodziny. Od 2003 roku wykłada na Gender Studies na UW. Współpracowała m.in. z Genders Studies PAN, pracowała w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Szczecińskiego (2007-2008) , na przełomie 2009-2010 visiting scholar Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley (USA). Od marca 2011 roku - adiunkt w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Autorka książek, m.in. „Feminizm jako filozofia społeczna. Szkice z teorii rodziny" (Warszawa 2009); współredaktorka tomów: „Zniewolony umysł II. Neoliberalizm i jego krytycy" oraz „Futuryzm miast przemysłowych". Autorka licznych tekstów i artykułów dotyczących feministycznej filozofii społecznej, feministycznej krytyki kultury oraz feministycznej edukacji. Tłumaczka, publicystka, współpracowniczka  czasopism artystycznych, autorka tekstów w katalogach wystaw. Mieszka w Warszawie.

&

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>