tyDzień Tańca 2009

28 - 30 kwietnia 2009


Fot. Jacek Złoczowski

wystawy (do 10 maja)
warsztaty, wykłady, happening, spektakl taneczny

Przypadający na 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Tańca jest okazją do zorganizowania w Bielsku-Białej kolejnej edycji „Tygodnia Tańca".

Galeria Bielska BWA oraz Studio Tańca „Entrée" zapraszają w dniach od 28 do 30 kwietnia 2009 roku na wydarzenia łączące taniec i sztukę wizualną, ruch, ekspresję i obraz oraz edukację - ukazuje taniec jako sztukę żywą
i bardzo aktualną. W trakcie „Tygodnia Tańca" odbędą się wystawy, projekcje
i akcje artystyczne. Wydarzenia artystyczne wzbogacone będą warsztatami tańca klasycznego, współczesnego i improwizacji, a także wykładami z historii baletu i tańca.

Artyści sztuk wizualnych: Małgorzata Łuczyna, Jacek Złoczowski i Bartosz Lubicz-Gembalski przedstawią wystawę fotografii i projekcje wideo, ukazując swoje spojrzenie na ruch i taniec. W projekcie Małgorzaty Łuczyny i Jacka Złoczowskiego tematem łączącym wszystkie plany zdjęciowe - w windzie, szafie, galerii staroci i samochodziku - jest maleńka przestrzeń i potężne drzwi. Baletnice są fotografowane i filmowane w przestrzeni zamkniętej, co umożliwia artystom przedstawienie tancerek na różnym etapie rozwoju osobowości i świadomości - od małej dziewczynki tańczącej w szafie, po tancerki potrafiące idealnie kontrolować ruch i emocje. Wystawa fotografii Bartka Gembalskiego przedstawia  przenikanie tańca do codzienności, który daje możliwość wyrażania wyjątkowości, pracy nad własnym ciałem i poczuciu estetyki, na różnych poziomach samorealizacji.  Więcej >

Fot. Bartosz Lubicz-Gembalski

Tancerka i choreografka Aleksandra Skowrońska zaprezentuje w galerii swój projekt taneczny, performance pt. „Świadomość-na-poziomach", a na placu Bolesława Chrobrego happening pt. „Przenikanie" - w obydwu wydarzeniach uczestniczyć będą uczennice Studia Tańca „Entrée" w Bielsku-Białej.

Aleksandra Skowrońska - założycielka Studia Tańca „Entrée" w Bielsku-Białej (2004) - jest tancerką, choreografką, wykładowczynią, uczestniczką licznych warsztatów tańca i konferencji oraz projektów artystycznych w Polsce i za granicą. Kształciła się w Państwowej Szkole Baletowej w Bytomiu, zdobywała doświadczenie sceniczne w Operze Śląskiej i Teatrze Muzycznym we Wrocławiu), a także w Skandynawii. Od lat pochłania ją badanie przestrzeni ruchu w tańcu, próbuje łączenia różnych dziedzin sztuki i różnych mediów.
Jest autorką choreografii w kilku spektaklach baletowych.
TyDzień Tańca trwa od 28 do 30 kwietnia 2009

 

Program Tygodnia Tańca 2009

Happening "Przenikanie" na placu Bolesława Chrobrego >

Spektakl taneczny "Świadomość-na-poziomach"

 

___________________________________________________________

Happening "Lekcja tańca"  2008

Spektakl taneczny "Międzyprzestrzenie"  2008

powrót

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>