Kamil Kuskowski SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU

3 września - 9 października 2011


TV Bielsko - relacja >>

Wernisaż - fotorelacja >>

O wystawie piszą:
Łukasz Kałębasiak w Gazecie Wyborczej z 8 września 2011 (pdf.)

Anka Leśniak na lodz-art.eu

_______________________________________

„Szczęście w nieszczęściu" - to multimedialny projekt łódzkiego artysty Kamila Kuskowskiego, który podjął próbę zdefiniowania zjawiska zwanego zabobonnością. Artysta przedstawi swoje najnowsze prace malarskie, wideo, obiekty i instalacje.

Kamil Kuskowski, Lucky-Seven-I, 2011, akryl, płótno, 2 x 150x150 cm

„Wystawa jest o przesądach i zabobonach, w które wierzymy i które mają wpływ na nasze życie, w odniesieniu do tytułowych aspektów szczęścia i nieszczęścia" - mówi Kamil Kuskowski.
Projekt „Szczęście w nieszczęściu" będzie miał w Galerii Bielskiej BWA swoją premierę.

Wystawa prezentowana jest w cyklu „Laureaci „Bielskiej Jesieni"' - konkursu organizowanego przez Galerię Bielską BWA. Kamil Kuskowski został laureatem 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009" - otrzymał Grand Prix - Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za dwa obrazy z cyklu „Antysemityzm wyparty": „Obraz V" i „Obraz VI".

 

Kamil Kuskowski, Słoń, wideo

 

Kamil Kuskowski urodził się w 1973 roku w Zakopanem. W 1992 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. W latach 1995-2000 studiował w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru w Łodzi. W roku 2000 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Aleksandry Mańczak oraz w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Andrzeja Gieragi. W 2005 roku uzyskał stopień doktora, a w 2008 roku - doktora habilitowanego.
W latach 1999-2011 pracował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2010 zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Akademii Sztuki w Szczecinie, gdzie prowadzi Pracownię Działań Audiowizualnych w Katedrze Nowych Mediów, której jest kierownikiem.
Prowadzi Galerię Zona Sztuki Aktualnej w Łodzi oraz w Szczecinie.
Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, instalacji, sztuki wideo. Współpracuje z Galerią Piekary w Poznaniu i Galerią m2 w Warszawie

Kamil Kuskowski - wystawy, nagrody, wyróżnienia, stypendia, bibliografia>>

24 września 2011, godz. 17.00 - Wykład dr Agnieszki Przybyły-Dumin pt. „W poszukiwaniu szczęścia... Wierzenia magiczne dnia codziennego"

 

Patronat medialny:

g  g  e  f b  o

 

 

Wystawa trwa od 3 września do 9 października 2011 roku (sala górna).

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>