FESTIWAL FILMOWY WATCH DOCS

W galerii 25, 26, 27 maja 2012
O festiwalu w TV Bielsko >>


10. Objazdowy Festiwal Filmowy „WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie"
Galeria Bielska BWA, 25-27 maja 2012

Projekcje filmowe poprzedzone zostaną warsztatami o prawach człowieka, które odbędą się 27 i 28 kwietnia oraz 19 maja w godz. 10.00 - 15.00
Projekcje filmów:
25 maja, godz. 17.00 - 22.00
26, 27 maja, godz. 16.00 - 22.00

Program projekcji >>

Program warsztatów >>

 

WATCH DOCS

 

WATCH DOCS jest jednym z największych i najstarszych na świecie festiwali filmowych o prawach człowieka. Organizowany od 2001 roku, poprzez najciekawsze filmy dokumentalne, wykłady i spotkania, każdego roku obiera sobie za cel zwrócenie uwagi na problematykę praw człowieka. Rokrocznie pokazy gromadzą około 70 tysięcy widzów w całej Polsce.

Nazwa festiwalu nawiązuje do angielskiego określenia „watch docs"(oglądaj dokumenty). Jednak gra słów z podobnie brzmiącym „watchdog" (pies stróżujący) sprawiła, że znakiem identyfikacyjnym każdego festiwalu jest pies.

11. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie" odbył się w grudniu 2011 roku w Warszawie. Od 2003 roku po warszawskich projekcjach festiwal tradycyjnie wyrusza w trasę w formie Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa człowieka w filmie". Dzięki pokazom współorganizowanym przez organizacje pozarządowe, ośrodki akademickie, teatry, kina i inne instytucje kultury 10. jubileuszowa edycja objazdowego festiwalu odwiedzi w tym roku około 40 miast.

Podczas bielskich trzydniowych pokazów zostaną zaprezentowane światowej klasy filmy dokumentalne oparte na warszawskim repertuarze. Jak co roku filmom towarzyszyć będą również wykłady specjalistów zajmujących się poszczególnymi kwestiami związanymi z prawami człowieka.

 

Festiwal organizowany jest przez Helsińską Fundację Praw Człowieka oraz Społeczny Instytut Filmowy. Organizatorami bielskiej edycji festiwalu objazdowego są Stowarzyszenie „Montaż" oraz Galeria Bielska BWA.

 

Wstęp na projekcje jest bezpłatny.

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>