Karolina Zduneknakład wyczerpany

Katalog pod redakcją Agnieszki Rayzacher, wydany z okazji wystawy najnowszych prac malarskich Karoliny Zdunek pt. „Utopie obrazu" (Galeria Bielska BWA, 6-30 listopada 2008 roku). Ekspozycja znalazła się w cyklu prezentacji laureatów Grand Prix Biennale Malarstwa „Bielska Jesień" organizowanego przez Galerię Bielską BWA pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artystka była laureatką Grand Prix „BJ"w 2005 roku.

W swoich obrazach Karolina Zdunek tworzy sztuczny świat wyidealizowanej architektury modernistycznej - malarstwo monumentalne, zawłaszczające przestrzeń; znakomicie operuje skalą, stosując ogromne formaty lub wręcz malując na ścianach, które z płaskich powierzchni przekształcają się w skomplikowany zespół wnęk i ryzalitów.

&

Joanna Stańko - Kolory/Coloursnakład wyczerpany

Katalog pod redakcją Marka Goździewskiego towarzyszący wystawie prac malarskich Joanny Stańko pt. „Kolory", na której prezentowane były także najnowsze obrazy artystki z cyklu „Plejady" (Galeria Bielska BWA, 6-30 listopada 2008 roku). Indywidualny styl Joanny Stańko charakteryzuje się wielkim ładunkiem liryzmu, stosowaniem pastelowych barw i antropomorfizacją geometrycznych form. Jej obrazy są pogodne, choć czasem niosą spory ładunek ekspresji.
Katalog z tekstami w językach polskim i angielskim, w formacie 21,5 x 20,5 cm; z oprawą zintegrowaną; liczy 60 stron; prezentuje 49 barwnych reprodukcji prac artystki. Zawiera rozmowę Marka Goździewskiego z Joanną Stańko oraz jego tekst, w którego tytule znajduje się wypowiedź Joanny Stańko: „A ja nie chcę żyć bez piękna".

Wydawca: Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej; 2008; projekt graficzny i skład - Krzysztof Morcinek.

Nakład - 500 egz. 

Katalog jest częścią projektu „Prze/mieszczanie malarstwa", który Galeria Bielska BWA zrealizowała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dofinansowania Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

&

cena: 8

38. Biennale Malarstwa BIELSKA JESIEŃ 2007

cena 8 zł + koszty przesyłki

Katalog towarzyszący 38. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2007" pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wydany przez Galerię Bielską BWA z okazji wystawy pokonkursowej w listopadzie 2007 roku. Zawiera wstęp Prezydenta Miasta Bielska-Białej Jacka Krywulta, tekst krytyczny Grzegorza Sztwiertni pt. „Trzy myśli", spis laureatów nagród i wyróżnień, a także kolorowe reprodukcje 109 prac 58 artystów zakwalifikowanych do wystawy oraz biogramy artystów i ich dane teleadresowe.

Katalog pod redakcją Grażyny Cybulskiej i Barbary Swadźby; projekt okładki i opracowanie graficzne - Krzysztof Morcinek; zdjęcia Studio Cicero w Bielsku-Białej. Album w formacie 200 x 230 mm, w miękkiej oprawie, liczy 80 stron; ISBN 83-87984-48-5; nakład 1000 egz.; cena 15 zł; sprzedaż w Galerii Bielskiej BWA.

&

Przekraczanie granic / Border Crossing

Katalog w trójjęzycznej wersji językowej (języki: angielski, walijski, polski) pt. „Border Crossing / Croesi'r Ffin / Przekraczanie granic" wydany w marcu 2007 roku przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej przy współpracy z UniwersytetemWalijskim oraz Szkołą Sztuki i Projektowania NEWI / School of Art & Design w Wrexham w Walii (Wielka Brytania). Towarzyszył przygotowanej przez Galerię Bielską BWA wystawie prezentującej w Wrexham prace 13 polskich artystów z Bielska-Białej i okolicy. Wystawa była drugą częścią czteroletniego projektu artystycznego finansowanego przez Arts Council of Wales, Wrexham Arts Centre i University of Wales NEWI w Wrexham. Polska prezentacja w Walii była odpowiedzią na wystawę „Borderlines / „Granice", która przedstawiała twórczość walijskich artystów z Wrexham i okolic w Galerii Bielskiej BWA w 2005 roku.
72-stronicowy kolorowy katalog w formacie 200 x 209 mm, zawiera 28 kolorowych reprodukcji prac, a także dwa zestawy zdjęć reportażowych z wystawy. Zawiera teksty krytyczne kuratorów: Aleca Shepley'a i Agaty Smalcerz, noty biograficzne i wypowiedzi autorskie artystów biorących udział w wystawie.
Projekt graficzny Krzysztof Morcinek; redakcja Grażyna Cybulska.; tłumaczenia: Jarosław Fejdych (język angielski), Elin Llwyd Morgan. Nakład 1000 egz.; ISBN 83-87984-44-2; katalog nie jest dostępny w sprzedaży.

&

cena: 5

Tomek Sikora, Przejrzystość rzeczy

cena 5 zł + koszty przesyłki

Nowy tom książki znanego fotografika Tomka Sikory pt. "Przejrzystość rzeczy", zawiera najnowsze prace artysty stworzone w jego kolekcji "Przejrzystość rzeczy". Kolekcja ta powstaje od 1997 roku i jest w nieustającym procesie. Zadebiutowała w formie wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie w 1999 roku. Następne odsłony miały miejsce w Eastwick Gallery w Chicago, Instytucie Polskim w Sztokholmi e, Galerii Stary Browar w Poznaniu i Muzeum Narodowym w Szczecinie. Wystawa w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej prezentowana była w dniach od 7 do 27 maja 2007 roku.

Wydana przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej książka, z tekstami w językach polskim i angielskim, zawiera kolorowe zdjęcia ponad 50 najnowszych obiektów Tomka Sikory, a także powiększenia umieszczonych na obiektach fotografii twarzy osób, które ofiarowały artyście przedmiot oraz tekst notatki, zapisanej przez ofiarodawcę. Książka, pod redakcją Małgosi Sikory, ze zdjęciami autorstwa Tomka Sikory, opatrzona jest wstępem Agnieszki Szydłowskiej. Projekt graficzny stworzył Maciej Buszewicz (współpraca Katarzyna Brzostowska); tłumaczenie: Małgosia Sikora, Małgosia Gago, Michał Piotrowski.Książka (wymiary 151 x 134 mm) jest do nabycia w Galerii Bielskiej BWA w cenie 10 zł.

&

Koszyk

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>