"To nie krasnoludki palą śmieci"

O godz. 15.00 ekologiczne graffiti na „blaszakach" przy Dworcu PKP w Bielsku-Białej malują Egon Fietke i Dariusz Paczkowski

14 października 2010 roku godz. 15.00 w ulicznej Galerii "Na blachach" przy Dworcu PKP w Bielsku-Białej dwójka artystów:  Egon Fietke (Andrzej Miastkowski), z łódzkiej Wspólnoty Leeeżeć oraz Dariusz Paczkowski z 3fala.art.pl, malować będą krasnale. To wsparcie ogólnopolskiej kampanii "To nie krasnoludki palą śmieci" prowadzonej przez Fundację Ekologiczną Arka, dotyczącej problemu spalania śmieci w piecach domowych.

Bielsko-Biała to już czwarte miasto - po Jastrzębiu Zdroju, Nowym Sączu i Wrocławiu - na trasie Dariusza Paczkowskiego, który, malując krasnale, zaprasza różnych artystów do wspierania kampanii Fundacji Ekologicznej Arka.

We Wrocławiu aż siedmiu artystów, niczym siedmiu krasnoludków, przyłączyło się do kampanii i malowało ściany kamienicy. Byli to: Krzysztof Kokoryn, Wiesław Łysakowski, Maciej Szymonowicz "Kamer", Ryszard Niedzielski "Uwaga Inwazja", Konrad Iwanowski, Dariusz Paczkowskim i Mariusz Brodowski "Mors".

Egon Fietke i Dariusz Paczkowski są znanymi postaciami polskiego street-artu. Odbitki ich szablonów "spotykały się" już w latach 80. w trzecioobiegowych pisemkach, na drukach Ruchu Wolność i Pokój, w łódzkiej Galerii Działań Maniakalnych czy Brulionie. To ich kolejna wspólna akcja malarska.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez Fundację Klamra i Fundację Ekologiczną Arka.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na www.fundacjaarka.pl

O godz. 17.00 Egon Fietke i Dariusz Paczkowski zaprezentują się podczas spotkania "The Wall - sztuka na granicy" w Galerii Bielskiej BWA


Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>