"Co właściwie sprawia, że dzisiejsze galerie są tak odmienne, tak pociagające?"


Realizacja filmu: zdjęcia, dźwięk, montaż Małgorzata Łuczyna & Jacek Złoczowski, Bielsko-Biała 2010

Projekt wideo Małgorzaty Łuczyny i Jacka Złoczowskiego jest autorską interpretacją wydarzenia, jakim były czerwcowe Targi Sztuki "Sfera Sztuki". Film trwa godzinę. Jego tytuł "Co właściwie sprawia, że dzisiejsze galerie są tak odmienne, tak pociagające?" nawiązuje do pop-artu i słynnego obrazu Richarda Hamiltona.

160 obrazów i ich autorzy przez trzy dni byli obecni w pasażu handlowym Galerii Sfera podczas Targów Sztuki "Sfera Sztuki" zorganizowanych przez Galerię Bielską BWA (11 - 13 czerwca 2010). Targi były dla autorów filmu doświadczeniem z pogranicza happeningu i eksperymentu społecznego. Materiał, który powstał w czasie dokumentowania tego wydarzenia jest próbą bliższego przyjrzenia się mechanizmom, jakimi rządzi się handel, a w tym szczególnym przypadku - rynek sztuki. Młodzi artyści obserwowali mechanizmy rządzące handlem, a w tym szczególnym przypadku - rynkiem. Przeprowadzili wiele rozmów, prezentując przekroj poglądów na temat sztuki i jej funkcjonowania na rynku.

 

Małgorzata Łuczyna & Jacek Złoczowski, Bez tytułu, 2010, film wideo, wybrana sekwencja kadrów

 

Małgorzata Łuczyna & Jacek Złoczowski, Bez tytułu, 2010, film wideo, wybrana sekwencja kadrów

 

Małgorzata Łuczyna jest absolwentką edukacji artystycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie pracuje jako asystentka w Pracowni Fotografii Instytutu Sztuki w Cieszynie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się fotografią, sztuką wideo, oraz różnymi formami działania w przestrzeni publicznej. Uczestniczyła w wystawach m.in. w Bielsku-Białej, Warszawie, Poznaniu, Kaliszu, Wrexham (Walia, Wielka Brytania), Wilnie (Litwa). Od 2008 roku wraz z Jackiem Złoczowskim współtworzy grupę Mniejsze Zło.

Jacek Złoczowski urodził się w 1985 roku w Raciborzu. Ukończył studia w Bielskiej Wyższej Szkole im. J. Tyszkiewicza na kierunku grafika komputerowa, obecnie studiuje Intermedia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na technikach wideo i animacji, ale eksperymentuje także z innymi mediami. Współpracę z Galerią Bielską BWA rozpoczął wystawą zdjęć w projekcie Tydzień Tańca w 2008 roku.

Trwajacy godzinę film jest częścią wystawy "Bardzo dobre obrazy" i będzie wyświetlany w jej trakcie na dużym ekranie. Dodatkowo widz ma do dyspozycji stanowisko komputerowe z interaktywną aplikacją, umożliwiającą samodzielny wybór spośród wielu krótkich filmów, składających się na projekt "Co właściwie sprawia, że dzisiejsze galerie są tak odmienne, tak pociagające?"

"Bardzo dobre obrazy" - wystawa malarstwa z kolekcji Galerii Bielskiej BWA
(4 - 10 listopada 2010)

4 listopada 2010, godz. 16.00

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>