Małgorzata Borek OBRAZY

Wystawa niezwykłych, kontemplacyjnych obrazów artystki, która w abstrakcjach odnajduje harmonię struktur, jakby porządku świata. Powtarzające się motywy - na monochromatycznych z zasady, lecz pełnych wielotonowych odcieni płótnach - nie tworzą ornamentu, ale rytmy i niemal muzyczną harmonię. Abstrakcyjne kombinacje linii, przypominają op-artowskie techniki, które wciągają widza w grę złudzeń pełną efektów świetlnych i fakturalnych.

Na wystawie znajdą się obrazy z ostatnich dziesięciu lat twórczości artystki. Prace z cyklu "CD", które powstały na bazie modułu płyty kompaktowej, są próbą znalezienia łączności pomiędzy muzyką a obrazem. Obrazy te malowane są farbami olejnymi i pyłkami metali; powstały w latach 1999-2002. Drugi cykl obrazów bazuje na kolorze i dyscyplinie ruchu. Powstał w latach 2002-2007 w technice olejnej na płótnie. Ekspozycję wzbogacą również rysunki dopełniające problem granicy możliwości ruchu w określonej sytuacji.

 

Małgorzata Borek, Dark red, 2004, olej, płótno

 

Małgorzata Borek, Ultramaryna, olej, płótno

 

Małgorzata Borek urodziła się w 1965 roku w Nysie. W 1993 roku uzyskała dyplom w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w pracowni tkaniny unikatowej prof. Aleksandry Mańczak i w pracowni malarstwa prof. Andrzeja Gieragi. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą. Została dwukrotnie nagrodzona podczas konkursu malarstwa "Bielska Jesień" organizowanego przez Galerię Bielską BWA (w 1994 roku zdobyła II nagrodę, w 2007 - wyróżnienie).  Zajmuje się malarstwem i instalacją. W jej abstrakcyjnych obrazach operujących gęstą siatką mocnych, kolorowych linii można odnaleźć nawiązania do twórczości patrona łódzkiej Akademii - Władysława Strzemińskiego. Obecnie artystka pracuje w macierzystej uczelni jako nauczyciel akademicki na Wydziale Tkaniny i Ubioru.

Kurator wystawy - Grażyna Cybulska

wróć


Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>