Zwycięzca plebiscytu publicznośći

Michał Kotula, Bez tytułu 2, 2007, akryl, płótno, 89 x 130 cm

 

Michał Kotula urodził się w 1981 roku w Toruniu. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; specjalizacja - malarstwo. Promotorem jego pracy dyplomowej był prof. Jacek Rykała. Dwukrotnie został zakwalifikowany do finału i wystawy końcowej w międzynarodowym konkursie „Autoportret inspirowany twórczością wybranego artysty" organizowanym przez Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (2004, 2006).
W 2006 roku jego obraz znalazł się w finale konkursu „Obraz Roku 2005" organizowanym przez miesięcznik „Art & Business".
Jest autorem dwóch wystaw indywidualnych: w galerii PrzyTyCk w Tarnowskich Górach (2006) oraz w klubie-galerii „Cafe-Szafe" w Krakowie (2007).
Brał udział w kilku wystawach zbiorowych: w Salonie Mercedes - Benz w Sosnowcu (2004); „Interpretum - interpretacje" w galerii „Na schodach" przy ASP w Katowicach (2005); „12,6 m 2" w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach (2006); „Pokój do wynajęcia" w galerii Kronika w Bytomiu i „Głuchy Telefon" w GCK w Katowicach (2007).
W sztuce pasjonuje go komplikacja, szczególnie ten jej rodzaj, który powstaje z perfekcyjnego dopasowania wszystkich części składowych dzieła. Stara się, aby w jego pracach pomysł i wykonanie były na równie wysokim poziomie, z perfekcyjną kompozycją, wyszukanymi kolorami. Poszukuje estetyki, która będzie jego własną i oryginalną, ale też efektowną, czytelną i przede wszystkim nieobojętną dla odbiorcy. W swoich poszukiwaniach nie krępuje się korzystać ze zdobyczy techniki (np. komputera) przy projektowaniu i wykonywaniu prac.


wróć>>


Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>