Derek Tumala (Filipiny)


Derek TumalaDerek Tumala (ur. 1986 r.) ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie na Uniwersytecie św. Tomasza (University of Santo Tomas) w Manili (Filipiny), gdzie obecnie mieszka i pracuje. Jego prace (obrazy, zdjęcia i instalacje wideo-mappingowe) były prezentowane w galeriach sztuki, jak również w alternatywnych miejscach na Filipinach, w Malezji, Japonii i Singapurze. Jego dzieła zostały również wystawione na Targach Sztuki w Filipinach (Art Fair Philippines), w Muzeum Vargas (Vargas Museum), Filipińskim Centrum Kultury (Center of the Philippines), 98B Collaboratory, Tokyo Design Week, Art in the Park.

Derek Tumala, Lucid Abyss of Immanence

Artysta inspiruje się futuryzmem, naukami ścisłymi i technologią, a jego wizualne podejście i konceptualne pochodne oddają znaczenie eksploracji, namacalnych doświadczeń oraz zmysłowych doznań. Traktuje sztukę wideo jako formę światła, które przekształca stan lub formę przedmiotu, płynnie zmieniając jego naturę przestrzenną. Światło, jako nieuchwytne medium, zmusza go do badania jego możliwości, działania i formy.

Derek Tumala, Conundrums

Jako artysta multidyscyplinarny, pracujący z rzeźbą, światłem, wideo, nowymi mediami, znalezionymi przedmiotami, materiałami przemysłowymi Derek Tumala łączy media i technologię w jedną dziedzinę pobudzającą zmysłowe doznania.
Jego wystawa zatytułowana „Święta geometria" ("Sacred Geometry"), która została zaprezentowana na Targach Sztuki na Filipinach w 2015 roku, zapewniła mu znalezienie się na liście finalistów do nagrody Ateneo Art Award. na Filipinach.

Strona internetowa artysty >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>