Dariusz Fodczuk


Dariusz Fodczuk, Solidarność, 2015–2016, akryl, płótno, 120 x 100 cm

Urodzony w 1966 roku w Piszu. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Mariana Stelmasika pod kierunkiem adj. Mikołaja Smoczyńskiego (1992).
Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych artystów performansu w Polsce. Swoje działania artystyczne prezentował na ponad 200 prestiżowych przeglądach i festiwalach sztuki w Polsce, Europie, Ameryce Północnej i Azji. Poza performansem, zajmuje się także rzeźbą, malarstwem, sztuką wideo oraz działalnością kuratorską. Organizator bielskich edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki „Interakcje" organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim; kurator bloku performansu Międzynarodowego Festiwalu "Global Communication" w Centrum Kultury Elektrownia, w Radomiu (2009); kurator Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku-Białej, zorganizowanego przez Galerię Bielską BWA (2007). Od 2009 jako samodzielny wykładowca prowadzi zajęcia z Estetyki kształtu na kierunku Nowoczesna Grafika Komputerowa na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Zajmuje się również teorią i upowszechnianiem sztuki, w tym zwłaszcza sztuki performansu.

Malarstwo towarzyszy mi od czasów studiów, jednak głównym obszarem mojej działalności jest performans. Metoda mojej pracy wynika właśnie z doświadczeń performansu i jest przeniesieniem jego struktury na zakres malarstwa. Obrazy, które tworzę mają charakter „patchworkowy" (...) do końca pozostają otwarte, są żywą wizualną narracją, która łączy performatyw z substancjonalnym malarstwem sztalugowym.

Dariusz Fodczuk, Błękitny Samochód, akryl, płótno, 2016,160 x 50 cm

Dariusz Fodczuk, HB+BS_Heinrich Boll+Bernard Shaw, akryl, płótno, 158 x 75 cm

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>