Monika DĄBROWSKA-PICEWICZ


Monika Dąbrowska-Picewicz, Bez tytułu, 2016, obiekt (01), glina szamotowa, masy barwione, porcelana, 32 x 27 x 20 cmUrodzona w 1976 roku w Oświęcimiu. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na Wydziale Ceramiki i Szkła. W 2006 roku została laureatką programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska.
Uczestniczyła w wystawach w Polsce i za granicą, m.in. we Wrocławiu, Bielsku Białej i Krakowie, w Guebwiller we Francji w wystawie Młoda Ceramika Polska, w pokonkursowych międzynarodowych wystawach w Carouge (Szwajcaria) i w Alcorze (Hiszpania).
Brała udział w międzynarodowych sympozjach i plenerach ceramicznych: w Bolesławcu, Luboradowie i w Toskanii we Włoszech. Obecnie mieszka i prowadzi autorską pracownię ceramiki w Kętach.

Moje prace to przestrzenne obrazy emocjonalne, w których bryła staje się pretekstem do zaistnienia koloru i faktury. Na powierzchni prostych form zestawiam ze sobą różne materiały ceramiczne takie jak: szkliwa, angoby i masy barwione. Eksperymentuję z dodatkowymi składnikami: keramzytem, kawałkami metalu i szkła. Zestawiam, łączę, dopasowuję. Czasami bazując na intuicji wykorzystuję spontaniczny gest, czasami długo, mozolnie wypracowuję kształt. Funkcję traktuję jako dodatek, który wzbogaca formę rzeźbiarską o nową wartość lub nadaję jej bardziej codzienny wymiar.
Najnowsze prace to masywne formy obłe o bogatej strukturze zainspirowane organicznymi kształtami kamieni. Pojawiają się w nich wgłębienia, w które wkomponowuję drobne, delikatne elementy użytkowe wykonane z porcelany: miseczki, przykrywki, talerze. Kontrast pomiędzy ciężką strukturą i czymś niemalże ulotnym wprowadza odrealniony nastrój do moich prac.

Monika Dąbrowska-Picewicz, Bez tytułu, 2016, obiekt (02) glina szamotowa , porcelana, opiłki metalu, 44 x 25 x 18 cm

Monika Dąbrowska-Picewicz, Bez tytułu, 2016, obiekt (04 )glina szamotowa, porcelana, masy barwione, opiłki metalu, 44 x 30 x 12 cm

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>