Rafał Bojdys


Rafał Bojdys, Peter Gabriel wydzwaniający swoje ostatnie drobniaki, 2010, akryl, płótno, 67 x 67 cmUrodzony w 1967 roku w Bielsku-Białej. Studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach. Dyplom w pracowni projektowej doc. Tomasza Jury (plakat) i w pracowni malarstwa i rysunku prof. A.S. Kowalskiego (1993).
Autor 15 wystaw indywidualnych (m.in. w Galerii Antoniego Rząsy w Zakopanem, 1999; w Galerii Ganek w Siemianowicach Śląskich, 2000; w Klubie Karma w Warszawie, 2003). Uczestnik ponad 60 wystaw zbiorowych w Polsce i za granicą (m.in. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa „Bielska Jesień '97" w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej, 1997; 14th Huriyet International Cartoon Competition w Istambule w Turcji, 1997; wystawy z okazji 50-lecia ASP, Muzeum Śląskie, Katowice, 2006; XXI Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, 2006).
Kilkakrotny zdobywca wyróżnienia na wystawie Praca Roku w Galerii ZPAP w Katowicach oraz podczas 1. Letniego Salonu Sztuki, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała.
Zajmuje się głównie malarstwem.

Moje obrazy to galeria postaci. Przedstawione w różnych sytuacjach, lub występujące z atrybutem. Dzięki temu obrazy zyskują swoją fabułę i opowieść. Postacie stają nam się bliższe i ciekawsze. Do każdej z nich widz może dopowiedzieć sobie dalszą historię. Podpowiedzią mogą być również tytuły obrazów, choć nie są one wskazówką obowiązkową.

Rafał Bojdys, Sokół maltański, 2002, akryl, płótno, 70 x 95 cm

Rafał Bojdys, Przemek kupił nowy samochód, 2008, akryl, płótno, 57 x 84 cm

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>