Renata Gołaszewska-Adamczyk


Renata Gołaszewska-Adamczyk

Urodzona w 1974 roku na Podlasiu. Ukończyła studia pedagogiczno-plastyczne na Uniwersytecie Łódzkim oraz z wyróżnieniem szkołę charakteryzacji teatralno-filmowej w Warszawie. Posiada ok. 15-letnie doświadczenie pedagogiczne jako pedagog-wychowawca, animator oraz instruktor terapii zajęciowej. Jako charakteryzator brała udział w kilku polskich produkcjach kinowych i telewizyjnych. Pomysłodawczyni projektu pt. „Zaczarowana Podróż", w którym za pomocą zabiegów stylizacyjnych i charakteryzatorskich pokreśliła wyjątkowość i indywidualność osób niepełnosprawnych. Projekt został utrwalony na fotografiach i był jednym z silniej oddziałujących wydarzeń kulturalnych w Warszawie w 2004 roku.
Lalki były obecne w życiu artystki od bardzo dawna, prawie od „zawsze". Prawdziwy przełom w tej dziedzinie nastąpił, gdy została matką. Od 2011 roku zajmuje się tworzeniem lalek. Wyrażają one psychikę dziecka, a u dorosłych wyzwalają uczucie empatii, czułości , ciepła.

Renata Gołaszewska-Adamczyk

Wystawiała swoje lalki m.in. na DOLL Prague 2013 - międzynarodowej wystawie odbywającej się w czeskiej Pradze. W 2014 roku ukazał się obszerny artykuł o jej lalkach w miesięczniku „Moje Mieszkanie", w którym dzieli się z czytelnikami swoją pasją . Najchętniej tworzy z materiałów naturalnych takich jak, wełna, tkanina czy papier mâché. Mawia, że twórczość powinna być bliska i osobista. Chce by takie były jej lalki - z sercem i duszą.
Jest współtwórcą i członkiem grupy Polska Lalka Artystyczna „POLA", która zrzesza polskich artystów lalkarzy.

Renata Gołaszewska-Adamczyk, Nasza klasa


Jej prace znajdują się w kolekcjach pasjonatów lalek z wielu stron świata - ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Hiszpanii, Niemiec i Polski.

www.rgadolls.com

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>