Izabela CHAMCZYK


Tworzy malarstwo dotykowe, sensualne, niejednokrotnie będące wynikiem peformansów.

Urodzona w 1980 roku w Częstochowie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. Dyplom z malarstwa w pracowniach profesorów ASP Przemysława Pintala oraz Pawła Jarodzkiego (2009). Uczestniczka rezydencji w Galerii SCC w Isfahanie (Iran, 2015).

Otrzymała stypendia: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2015), MKiDN - Młoda Polska (2010) oraz stypendium dla młodego twórcy czasopisma o sztuce „Artluk" (2009).

Laureatka wyróżnienia honorowego na festiwalu In Out w CSW Łaźnia w Gdańsku (2013), pierwszej nagrody w VII Wałbrzyskim Przeglądzie Filmów Niekonwencjonalnych, Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Wałbrzych (2012) oraz wyróżnienia i orderu za najlepszą pracę dyplomową w 2009 roku na kierunku Malarstwo ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Uczestniczyła m.in.: w 10. Konkursie Gepperta, BWA Wrocław (2011), 6. Triennale Młodych w Orońsku (2011). Otrzymała nominację do Nagrody Fundacji Vordemberge-Gildewart, wystawa w MOCAK-u, Kraków (2011) oraz nagrody kulturalnej „Warto" „Gazety Wyborczej" we Wrocławiu (2010).

Malarstwo to proces, jest performatywne, żywe w czasie, sensualne i haptyczne, dla mnie performans i malarstwo tworzą jedność, mają wspólną emocję, trzon, są tożsame w odczuciu, niejednokrotnie zwalczając się nawzajem jednocześnie.

Obrazy które tworzę, częstokroć rozpadają się, są miękkie, zmieniają formę, można je dotknąć, polizać, obserwować ich zmiany w czasie. W malarstwie ważnym jest proces i akt twórczy a nie tylko sam obiekt. Nie boję się przemijalności obiektu, stawiania na „dzianie się". Posługując się czystą formą malarską kształtuję przestrzeń performatywną w obrazie, bez prezentacji ciała. Używam niekonwencjonalnych mediów i nietrwałych materiałów tj. farb ftalowvch, nitro, alkidowych, soli, rdzy. Częstokroć działam antytechnologicznie, powodując w obrazie procesy destrukcji: pękanie, odpadanie kolejnych warstw, łuszczenie się, marszczenie, zanikanie koloru. Moje malarstwo jest eksperymentem.

wróć do tekstu >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>