Bartek GÓRNY


Oprócz malarstwa, które uznaje za medium szczególne i podstawowe, zajmuje się również rzeźbą, instalacją, wideo oraz dźwiękiem.

Urodzony w 1986 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w I Pracowni Interdyscyplinarnej prof. Zbigniewa Bajka (2011). Zdobywca I miejsca w konkursie na realizację plakatu do spektaklu Macieja Wojtyszki „O rozkoszy" (2010) oraz wyróżnienia w Konkursie na Dzieło ASP w Krakowie (2011).

Autor wystaw indywidualnych: „Soon 04 - Untitled", Starak Fundation (2013); „Praca u podstaw" cz. 1 „Rozgrzewka", Galeria Program (2013); „Cielisty", Fundacja Promocji Sztuki Współczesnej w Galerii Program (2012) - wszystkie w Warszawie oraz „Używać zgodnie z przeznaczeniem" w Centrum Sztuki Współczesnej Solvay w Krakowie (2011).

Był finalistą w konkursach: 41. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2013", Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała oraz 23. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych „Promocje 2012", Galeria Sztuki, Legnica. W 2012 roku prezentował swoje prace na wystawach zbiorowych: Volta 8 w Bazylei (Szwajcaria), „Id" w Cellar Gallery w Krakowie, „Labirynty Wolności" w Muzeum Ziemi Wiśnickiej - Zamek w Nowym Wiśniczu, Galerii ASP w Krakowie oraz w Galerii Extravagance Sosnowieckiego Centrum Sztuki - Zamek Sielecki w Sosnowcu.

Moją pracą jest materializowanie myśli. Kształtowanie myśli to proces. To, o czym myślę, jest tym, co mnie otacza; odebrane przez moje zmysły, przetworzone przez umysł, wydobyte przez sytuację i zmaterializowane pod postacią obiektu. Tworzę, ponieważ obiekt sztuki jest niczym innym jak pamięcią zewnętrzną.

wróć do tekstu >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>