Jakub ADAMEK


Jego obrazy to rodzaj kompilacji światów zastanych i zapamiętanych. Można odnaleźć w nich sentymentalny wątek podkreślony dodatkowo harmonią formy i barw.

Urodzony w 1975 roku w Sosnowcu. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Dyplom z zakresu projektowania graficznego w pracowni prof. Mariana Oslisly (2001). Nauczyciel akademicki w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu oraz w macierzystej uczelni.

Finalista konkursu „Obraz Roku" (2005, 2003 i 2002) organizowanego przez magazyn „Art & Business", Warszawa; laureat wyróżnienia na XX Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2004); uczestnik wystawy finałowej w I Międzynarodowym Konkursie Rysunku, Wrocław 1999/2000. Autor wystaw indywidualnych w galeriach: Wieża Ciśnień w Koninie, Galeria m² w Warszawie, Rondo Sztuki w Katowicach (2011); w Sosnowieckim Centrum Sztuki Zamek Sielecki, Sosnowiec, Galerii m² w Warszawie (2007), a także w Galerii Ego w Poznaniu (2004).

Moje dotychczasowe prace, bez względu na ich zróżnicowanie formalne i tematyczne, wywodzą się z jednego źródła. W większości z nich przyglądam się otoczeniu, w jakim aktualnie funkcjonuję (praca, dom, miasto), które traktuję jako zbiór konkretnych informacji i inspiracji. Zarysowały się w nim do tej pory tematy bardziej intymne, zawierające w swej wymowie dylematy artysty-nauczyciela i nieco dalsze, związane z przemianami w mieście. Interesują mnie rzeczy i zjawiska nieznajome, zawierające w swej wizualności szereg tajemnic, które dzięki malarstwu staram się rozbić na mniejsze części i odczytać. Niezależnie od przedstawienia, które może zawierać elementy architektury lub portrety zwierzęcych zabawek, zawsze elementem kluczowym do powstania cyklu prac są ślady pozostawione przez człowieka.

wróć do tekstu >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>