Wiktor DYNDO


W swojej twórczości porusza zagadnienia związane z problemami współczesnego świata. Tematami jego obrazów są istotne zjawiska i procesy, takie jak geopolityka, terroryzm, czy konflikty zbrojne.

Urodzony w 1983 roku w Warszawie. Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka (2007). Stypendysta na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Helwan w Kairze (Egipt, 2005). Laureat pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Malarskim „Obraz w przestrzeni publicznej" - Centrum Kultury Zamek, Poznań (2009). W 2007 roku otrzymał: wyróżnienie rektorskie za dyplom, Nagrodę im. Józefa Szajny i Nagrodę Ewy Tomaszewskiej „Dyplom 2007"; był także finalistą Nagrody Artystycznej Siemensa w Warszawie.

Swoje prace prezentował m.in. na wystawach indywidualnych: w Unit24 Gallery, Londyn (2015); Galerii aTak, Warszawa (2013); Pienkow Art Gallery, Knoxville (USA, 2011); w Otwartej Pracowni, Kraków (2010); Galerii Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2009) oraz Khaneh Honarmandan, Teheran, (Iran, 2007).

Krążę wokół tematów związanych z problemami współczesnego świata, manipulacji mediów, estetyzacji wojny, kryzysu gospodarczego oraz zmian społecznych. W swoich wcześniejszych pracach koncentrowałem się na rejonie Bliskiego Wschodu, poruszałem tematy związane z terroryzmem, islamofobią oraz z konsekwencjami zamachu z 11 września. Mój obraz z dwiema płonącymi wieżami WTC znalazł się na okładce książki Judith Butler „Ramy wojny. Kiedy życie godne jest opłakiwania?". W najnowszych obrazach, w centrum zainteresowania sytuuję z pozoru tylko jeden obiekt - flagę, eksplorując jej historycznie i kulturowo wytworzoną symbolikę oraz metaforykę.

wróć do tekstu >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>