Tomasz KRĘCICKI


Jego obrazy, utrzymane w realistycznej stylistyce, choć na granicy abstrakcji, przedstawiają w kreatywny sposób elementarne obiekty i sytuacje.

Urodzony w 1990 roku w Żarach. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Andrzeja Bednarczyka (2015).

Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015); uczestnik programu Erasmus w Akademie der Bildenden Künste w Norymberdze (Niemcy, 2014/2015).

Otrzymał nominację do nagrody głównej w konkursie „Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie", wystawa w Galerii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i Galerii BWA MOS w Gorzowie Wielkopolskim (2014). Autor wystaw indywidualnych prezentowanych w Krakowie: „Odpadki" w Arsene Galeria Wiatrak (2013) i „Wszystko, czym się nie zajmuję" w Galerii Zderzak (2015) oraz „Any Resemblance" (w duecie z Cyrylem Polaczkiem) w Gallerie Aa Collections w Wiedniu (Austria, 2014).

Uczestniczył w Warszawskich Targach Sztuki, Arkady Kubickiego, Zamek Królewski w Warszawie (2014). Swoje prace prezentował także na wystawach w Krakowie: „Wy-dalone/ Excre(a)ted", Tel-Pod (2015), „Lepiej mieć horyzont wąski...", Galeria Zderzak (2014), „Po co jest sztuka?", MOCAK (2013), „Drugie Danie" oraz „Wiosna", Galeria Wiarus (2012), a także „Die Mannschaft", Dom Krakowski, Norymberga (Niemcy, 2012).

Moje obrazy to wizualizacje myśli na temat błahych rzeczy, prostych zdarzeń. Nierzadko są to improwizacje, kompozycje malarskie.

Zaczynam często bez szczegółowych czy konkretnych szkiców. Krótka spontaniczna myśl jest zwykle impulsem do namalowania obrazu. Początek jak i koniec tworzenia danej pracy jest dla mnie zawsze niewiadomą i zawsze jest bardzo ciekawy.

wróć do tekstu >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>