Michał GĄTAREK


W swoich pracach podejmuje najczęściej problematykę społeczną w sposób zabarwiony kampowym poczuciem humoru. W rezultacie mogą one u odbiorcy bardziej wzbudzać niepokój niż go uspokajać lub rozbawiać, a przez to skłaniać do refleksji.
Urodzony 1985 roku w Rymanowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu na kierunku malarstwo. Dyplom w pracowni prof. Aleksandra Dymitrowicza (2010). Stypendysta programu Erasmus w École Nationale Supérieure d'Art w Bourges (Francja, 2008/2009).
Laureat wyróżnienia honorowego w I Biennale Sztuki Młodego Wrocławia (2011). Otrzymał kwalifikację do udziału w Międzynarodowych Warsztatach Artystycznych w Pieńkowie (2010).
Jest autorem wystaw indywidualnych we Wrocławiu: „Młodzież z dobrych domów" w Galerii MMXIII (2014), w trzeciej edycji projektu Woliery w Muzeum Współczesnym Wrocław (2012), „Mundofobia" w galerii Arttrakt (2011), w Galerii pod Psem, ASP (2008); a także - wspólnie z prof. n. Zdzisławem Nitką - w galerii PoKuSa w Wiesbaden (Niemcy, 2010) i w Muzeum Regionalnym w Jaworze (2009). Brał udział w objazdowej wystawie Młode Malarstwo Polskie - Sztuka z Dolnego Śląska prezentowanej w Niemczech (2009-2010). Jest trzykrotnym uczestnikiem aukcji charytatywnej konkursu Samsung Art Master (edycja 3., 4. i 5.).

Tematem moich prac jest głównie człowiek i jego relacje z otoczeniem. Zgłoszone do konkursu obrazy pochodzą z cyklu pt. „Młodzież z dobrych domów", który był w dużej mierze inspirowany polskimi filmami dokumentalnymi z przełomu lat 90. i samego początku XXI wieku. Zainteresowała mnie problematyka trudnej młodzieży na tle przemian polityczno-społecznych . W malarstwie zdecydowałem się na znaczne przygaszenie kolorystki i zrezygnowanie z ostrych kontrastów. Dbam o zwięzłość kompozycji i balansuję między realizmem a uproszczeniem przedstawianych form.

wróć do tekstu >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>