GŁOSOWANIE INTERNAUTÓW - BJ 2015


Internauci wybrali obraz Adama Rutkowskiego „Bungee wg Gabriela Metsu"

„Bungee wg Gabriela Metsu" - obraz olejny Adama Rutkowskiego, nawiązujący do barokowego dzieła  pt. „Dead Cock", pędzla znanego 17-wiecznego malarza  holenderskiego Gabriela Metsu (1629-1667), został zwycięzcą głosowania internautów na najciekawszy, ich zdaniem, obraz nadesłany na tegoroczny konkurs 42. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2015". Praca ta otrzymała 1.930 głosów spośród 40 726 oddanych podczas trwającego przez cały czerwiec plebiscytu online.

Adam Rutkowski, Bungee wg Gabriela Metsu, 2015

 

Adam Piotr Rutkowski - urodzony w 1973 roku w Płocku - jest architektem krajobrazu. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku Malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom uzyskał w pracowni prof. Jacka Wojciechowskiego. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków oraz Stowarzyszenia Twórczego „Pasja" w Chełmie. Tworzy w technice olej na płótnie, w jego malarstwie dominuje realizm, głównymi tematami obrazów artysty są martwa natura i pejzaż. Był laureatem nagrody publiczności w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim Warszawski Pejzaż (2014) za obraz pt. „Praga. Schody do Raju". Jego płótno pt. „Świadek Historii. Monte Cassino 1944-2014" zdobył pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Malarskim „Maki spod Monte Cassino".

Wybrany przez internautów obraz „Bungee wg Gabriela Metsu" będzie prezentowany podczas wystawy finałowej „Bielskiej Jesieni 2015" w Galerii Bielskiej BWA w listopadzie br. - prezentacja jest formą nagrody dla zwycięzcy głosowania internautów.

Wybory internautów są niezależne od werdyktów pięcioosobowego jury konkursu, wydawanych w trakcie dwóch etapów oceniania prac.

 

Na stronie internetowej „Bielskiej Jesieni":  www.bielskajesien.pl w zakładce TOP 10 INTERNET można obejrzeć zwycięską pracę, a także 10 obrazów innych artystów, które uzyskały największą ilość głosów online.

Nadal na stronie internetowej dostępna jest także Galeria Wirtualna, w której internauci mogą do 30 grudnia 2015 roku oglądać wszystkie prace zakwalifikowane do konkursu. Na tegoroczną edycję biennale 776 artystów nadesłało 3.282 prac.

Wróć do tekstu >>

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>