Malarko


Malarko

Malarko Hernandez urodził się w 1984 roku, dorastał w południowym Londynie, obecnie pracuje pomiędzy Barceloną i Londynem.

Jego kolorowy styl wywodzi się ze stylistyki lat 90. - gier wideo, skateboardowej grafiki, graffiti oraz okładek płyt. Styl jego murali jest płynny i śmiały w zderzeniu z szarą architekturą, która nas otacza.

Malarko prezentował swoje prace w wielu galeriach w Londynie, Berlinie, Limie, Atenach, Porto i Nowym Jorku. Jednak woli malować na zewnątrz, na ulicy, gdzie jego sztuka może wchodzić w interakcję i bezpośredni dialog z ludźmi.
„Moja sztuka, dotyczy postrzegania takich pojęć jak „wysoka" i „niska" sztuka. Wyśmiewa artystów, którzy za wszelką cenę starają stać się ważni poprzez swoje prace.

 

Malarko

 


Moje prace zbudowane są na fundamencie tradycyjnych materiałów i klasycznych kompozycji, jednak połączenie mniej popularnej sztuki, do której zaliczana jest ilustracja z politycznym aktywizmem, służą do zmiany stereotypowego podejścia i wykreowania świadomych, prymitywnych obrazów" - mówi artysta.

Strona internetowa artysty >>

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>