Prestiżowa nagroda dla katalogu wydanego przez Galerię Bielską BWA

Złoty projekt Ryszarda Bienerta


___________________________________________________________________________

Wydany przez Galerię Bielską BWA katalog pt. „Kamil Kuskowski 2000-2012", zaprojektowany przez Ryszarda Bienerta z poznańskiego Studia Graficznego 3group, zdobył Złoty Medal w kategorii „katalog artystyczny" na tegorocznej edycji European Design Award 2013.

European Design Award (ED-Awards) - to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie projektowania graficznego w Europie, przyznawana od 2007 roku przez przedstawicieli 14 europejskich wydawnictw designerskich, wśród których jest polski kwartalnik projektowy „2+3D".
Ryszard Bienert od 1996 roku zajmuje się projektowaniem graficznym. Od 2006 roku prowadzi Studio Graficzne 3group w Poznaniu. W swoich projektach realizuje idee zintegrowania reprodukowanych dzieł z typografią. Jest laureatem wielu nagród w Polsce i za granicą, w tym kilkakrotnie w kolejnych edycjach ED-Awards.


Nagrodzony katalog został wydany w 2012 roku z okazji wystawy Kamila Kuskowskiego „Szczęście w nieszczęściu", zorganizowanej przez Galerię Bielską BWA we wrześniu 2011 roku. Wydawnictwo w polsko-angielskiej wersji językowej pod redakcją Agaty Smalcerz wszechstronnie prezentuje dorobek twórczy artysty. Autorką tekstu krytycznego pt. „Szczęściarz? Manipulator? Czy Hochsztapler?" jest Jolanta Ciesielska. Książkę wyróżnia miękka, perforowana okładka ze skrzydełkami oraz „przestrzenne" podwójne kartki. Współwydawcy katalogu: MCSW „Elektrownia" w Radomiu, Zachęta Sztuki Współczesnej w Szczecinie, Muzeum Narodowe w Szczecinie, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Wydany w nakładzie 500 egzemplarzy katalog można kupić w Galerii Bielskiej BWA (w cenie 40 zł), także za pośrednictwem Internetu.

Więcej o katalogu  >>

 

Kamil Kuskowski. 2000-2012, projekt katalogu Ryszard Bienert

 

Kamil Kuskowski. 2000-2012, projekt katalogu Ryszard Bienert

 

Kamil Kuskowski. 2000-2012, projekt katalogu Ryszard Bienert

 

Kamil Kuskowski. 2000-2012, projekt katalogu Ryszard Bienert


Ceremonia ogłoszenia i rozdania nagród European Design Award 2013 odbyła się 8 czerwca w Belgradzie. Nagrodzone prace były prezentowane na zakończenie trzydniowej corocznej Europejskiej Konferencji Designu oraz publikowane w katalogu ED-Awards. Polskie projekty zdobyły w 2013 roku 11 nagród: trzy złote, cztery srebrne (Ryszard Bienert zdobył także srebrny medal za projekt katalog kolekcji rosyjskiej awangardy) i cztery brązowe.

Więcej o ED - Awards i lista polskich laureatów w 2013 r. >>

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>