Kostas Tzimoulis (Grecja)


Kostas TzimoulisKostas Tzimoulis jest artystą, tworzącym zwykle instalacje i sztukę wideo. Intrygują go realizacje, które umożliwiają interakcję i udział publiczności. Dlatego przestrzeń publiczna jest dobrą platformą dla jego projektów. 

Kostas Tzimoulis, Invisible city, druk, 2011„Temat projektu, który chcę zaproponować, dotyczy codziennego życia Bielska-Białej. Jako gość, podróżnik i turysta wykorzystuję uchwycone momenty z życia miejsc, które odwiedzam. Ponieważ będę mieć szansę na

 

 

pozostanie przez dwa miesiące na terenie miasta Bielska-Białej, chciałbym skupić się na idei poszukiwania, odkrywania i przeżywania „codziennego dnia" miasta i jego szerszego obszaru (przedmieścia, przemysłowej strefy, natury itd.). W tym przypadku jest dla mnie wyzwaniem przekształcenie i zaprezentowanie uchwyconego materiału (zdjęć, filmów, dźwięków, tekstów itp.) podczas badań przestrzeni publicznej w mieście" - pisze o sobie artysta.

Kostas Tzimoulis studiował projektowanie graficzne i rzeźbę w Atenach. Kształcił się również w Londynie (2002-2003) i Holandii (2009-2011). Jest autorem trzech indywidualnych wystaw oraz uczestnikiem wielu grupowych prezentacji.

Więcej o artyście na stronie >>

Wróć >>

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>