Grupa Olliemoonsta - Naza del Rosal i Juan Rico (Hiszpania)


Naza del Rosal i Juan RicoGrupę Olliemoonsta tworzą Naza del Rosal (29 lat, ur. w Almerii) i Juan Rico (27 lat, ur. w Madrycie) - dwoje hiszpańskich artystów i projektantów.

Ich kariera artystyczna rozpoczęła się od zdobycia Youth Award - nagrody dla młodych twórców przyznawanej rokrocznie przez Communitad de Madrid. Jej efektem był cykl wystaw w całej Hiszpanii. W przeciągu kilku lat stworzyli serię obrazów, których tematyka krążyła wokół koncepcji piękna pojawiającej się wśród tubylczych plemion i kultur na całym świecie, a także odwołująca się do współczesnych, „miejskich plemion". Wystawiali swoje prace w wielu miastach i państwach na świecie, m.in. w Madrycie, Alkali, León, Pontevedra (Hiszpania), ale również w Montrealu, Toronto i Vancouverze (Kanada).

One, cyfrowa ilustracja, 2011Podczas rezydencji w Bielsku-Białej artyści stworzą projekt pt. „Broken Monsters", poprzez który chcą ukazać zależności pomiędzy plemionami a rdzenną ludnością z różnych miejsc na naszej planecie oraz kulturową mieszaninę aktualnych miejskich trendów i stylów. Celem ich pracy jest odkrycie podobieństw pomiędzy społeczeństwami i plemionami, które - choć pozornie mają ze sobą niewiele wspólnego - w rzeczywistości jednak niewiele się różnią, jak np. miejskie obyczaje od tych pochodzących z wierzeń rdzennych plemion. Ważną częścią ich twórczości jest eksponowanie ubioru, tatuaży, symboliki, elementów dekoracyjnych oraz typografii.

„Planeta Ziemia jest świadkiem różnorodności obyczajowej ludzi, którzy zwykli żyć w idealnej harmonii z naturą w odniesieniu do nowych technologii i upływającego czasu. Zostali oni jednak ściśle związani ze swoimi zwyczajami, ubraniami, mitami i rytuałami, które wpisały się w dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie. Zawsze czuliśmy się zadziwieni tym, jak nasze zachodnie społeczeństwo ukazuje i reprezentuje różnorodność plemion na świecie. Odnosząc się do nich, głęboko wierzymy, że różnice wcale nie są aż tak duże (mamy na myśli społeczne tradycje)" - mówią o swoim projekcie artyści.

Więcej informacji na stronie grupy >>

Wróć >>

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>