Winston Lau (Chiny)


Winston LauWinston Lau jest niezależnym artystą, kochającym odkrywać możliwości sztuki i czerpać z niej radość w swoim życiu. Wiedząc, że niektóre uczucia i myśli nie mogą być wyrażone przez słowa, Winston używa sztuki do ekspresji stanów swego umysłu oraz tego, co ma w sercu. Na jego interdyscyplinarną twórczość składają się malarstwo, instalacja i performans. Artysta od niedawna bada świadome i podświadome połączenia pomiędzy życiem, sztuką i nim samym. Jego organiczne prace ukazują szczególny związek tej, jak mówi,  "nierozerwalnej trójcy".

„Tworzę, więc jestem. Jako wrażliwy artysta mogę w procesie twórczym wchodzić w interakcje z moją podświadomością. Każda działalność artystyczna jest okazją do dużego wewnętrznego zaangażowania. Medytując, łączę to co boskie, z tym co skończone. Moje dzieła są już nie tylko wynikiem mojego intelektu, ale także moim spojrzeniem na ten tajemniczy świat.
W jaki sposób moja sztuka poplątała się z życiem, że stały się jednością?
W rzeczywistości, pielgrzymka dopiero się zaczyna. Wciąż staram się zrozumieć naturalny przepływ życia poprzez smutne artystyczne eksperymenty" - pisze o swojej twórczości artysta.

Podczas pobytu na rezydencjach w Bielsku-Białej artysta poprzez liczne sesje artystyczne, będzie badać to, w jak czasami kręty sposób sztuka wchodzi do życia. Artysta będzie tworzył instalacje z obiektów znalezionych w mieście, będzie malował i medytował, a także realizował przedstwienie - wszystko to posłuży zrozumieniu związków sztuki i życia.

Winston Lau, Vida. Arte. Unomismo, instalacja, 2011„Odrzucone rzeczy z każdego miasta posiadają swoją własną tożsamość. Nikt dokładnie nie wie, jakie przedmioty można dziś znaleźć w najbliższej okolicy. Gdy materiały zostaną ostatecznie przeze mnie zebrane, wewnętrzny proces zacznie ewoluować z chaosu" - dookreśla swój projekt Winston Lau.

Winston Lau urodził się w Hong Kongu. W 2003 roku ukończył studia w School of the Art Institute w Chicago zdobywając stopień BFA. W 2008 roku założył W Studio w Jockey Club Creative Art Centre w Hong Kongu razem z dwojgiem przyjaciół. Aktualnie jest w artystycznej podróży po Europie. Planuje wrócić w styczniu 2013 roku do Hong Kongu, by wziąć udział w tamtejszym programie artystycznym Estudio Nómada Hong Kong.

Więcej informacji na stronie artysty >>

Wróć >>

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>