„Alfabet przestrzeni" - Leszek Oprządek

Artysta proponuje warsztaty w kilku grupach tematycznych adresowane do dzieci, młodzieży i osób dorosłych; zajęcia tylko dla grup zorganizowanych (min. 10 osób), po wcześniejszym umówieniu się, z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. Ceny dla dzieci i młodzieży: od 7 do 15 zł od osoby za jedno spotkanie, dla osób dorosłych po 20 zł. Kontakt z Grażyną Cybulską, e-mail: warsztaty@galeriabielska.pl; tel. 509 404 123.

Ceramika - zajęcia polegające na modelowaniu w glinie i lepieniu form najprostszymi metodami. Tematem poszczególnych zadań mogą być zwierzęta, postacie z literatury dziecięcej oraz naczynia. Wykonane prace, po wysuszeniu, będą wypalane w piecu ceramicznym, a następnie szkliwione i powtórnie wypalane. Warsztaty odbywają się podczas dwóch dwugodzinnych spotkań, z co najmniej tygodniowym odstępem (cena 2 x 10 zł).

Formy z papier-mâché - warsztaty związane z przestrzennością, polegające na kształtowaniu form z masy plastycznej na bazie papieru i gliny, które utrwalają się podczas wysychania. Po wysuszeniu, powierzchnię wykonanych prac będzie można wykończyć w różnorodny sposób, np. malować akrylami, lakierować, postarzać itp. (cena: 2 x 7 zł).

Techniki malarskie - warsztaty w różnorodnych technikach malarskich, takich jak akwarela, pastel, tempera, akryl, malarstwo na szkle i kolaż.

- Akwarela - technika polegająca na malowaniu rozcieńczonymi w wodzie pigmentami na porowatym papierze, który szybko wchłania wodę. Farba nie pokrywa całkowicie płaszczyzny papieru, a niezamalowane fragmenty nadają kompozycji niezwykłej lekkości (cena 7 zł).

- Pastel - technika dająca możliwości uzyskiwania różnych efektów - od prac zbliżonych do rysunku po obrazy przypominające malarstwo olejne. Polega na połączeniu właściwości pasteli oraz papieru - jego faktury i koloru - który częściowo niezamalowany, tworzy harmonijne tło scalające obraz (cena 7 zł).

- Malarstwo na szkle - rodzaj malarstwa, w którym obraz występuje po drugiej stronie szkła. Malowany bywa przeważnie farbami wodnymi lub olejnymi. Najpierw maluje się wszystkie szczegóły (np. kontury), następnie laserunki, światła, na końcu kryjące ciemne partie oraz tło (cena jednego spotkania dla młodzieży: 15 zł; dwa spotkania dla dzieci: 2 x 10 zł).

Fotorelacja z warsztatów >>

- Malarstwo akrylowe - wszechstronna technika malarska umożliwiająca malowanie zbliżone zarówno do techniki olejnej, jak i temperowej. Akryl jest farbą wysychającą dość szybko, rozcieńczalnikiem jest woda . Podobraziem mogą być różnorodne materiały - od papieru i płótna, po drewno, gips, a nawet kamienie (cena 7 zł).

- Kolaż - technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi, np. farbą (cena 7 zł).

 


Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>