ALLONS-Y! ALLONZO!

Reż. Camille Moulin-Dupré / 2009 / 8'

Stary mężczyzna z białym psem czyta gazetę na nadmorskiej promenadzie. Idyllę przerywa pojawienie się pięknej kobiety. Ruszając za nią w pogoń bohater trafia do animowanego świata. Hołd dla Jeana-Paula Belmondo.

Camille Moulin-Dupré urodził się w 1981 r. w Rennes. w 2001 ukończył tamtejszy Uniwersytet, a w 2006 - Akademię Sztuk Pięknych.

 

BAGATELLE

Reż. Christophe Switzer / 2007 / 10'

Najbardziej romantyczna metoda restauracyjnego oszustwa... Rozmawiająca para wchodzi do baru. Dyskusja rozkręca się, mężczyzna pada na kolana w oczekiwaniu na odpowiedź kobiety. W sytuację angażuje się cały lokal...

Christophe Switzer to reżyser, scenarzysta i muzyk, pracował także w teatrze. Film „Bagatelle" zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Krótkiego Metrażu „Sur les pas de Mon oncle".

 

A CE SOIR

Reż. Olivia Basset / 2009 / 8'

Para budzi się i rozpoczyna codzienne, rutynowe czynności. Niespodziewany brak czegoś zmusi ich jednak do zmiany przyzwyczajeń... Film o tym, jak małe ziarenko piasku może zakłócić przebieg skrupulatnie zaplanowanego porannego rytuału.

Olivia Basset jest scenarzystką, która postanowiła spróbować sił w reżyserii. Owocem jej starań jest film „A ce soir", który otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Młodych Reżyserów w Saint Jeande Luz.

 

LE PLAT A GRATIN

Reż. Rodolphe Tissot / 2006 / 14'

O czym marzy w wolnym czasie młody, atrakcyjny Paryżanin? Laurent, zwykły urzędnik, wiedzie spokojne życie z żoną i dzieckiem. Pewnego dnia zauważa ogłoszenie, które zmieni jego życie... Występuje: Grégoire Leprince-Ringuet.

Rodolphe Tissot rozpoczął karierę jako asystent reżysera (pracował z takimi twórcami, jak: Jacques Fansten, Charles Nemes i Emmanuelle Bercot). W 2010 roku zdobył nagrodę Pyrénées d'Or na Festiwalu w Luchon.

 

DIVA ET PIANISTE

Reż. Martin Le Gall / 2000 / 15'

Lekarze są pewni: diwa już nigdy nie zaśpiewa. Straciła głos. Wokalistka i jej pianista, zmuszeni do anulowania szeregu występów, ruszają w drogę. Dla tej dziwnej pary - mizantropa za klawiaturą i niemej, puszystej śpiewaczki - najważniejsze to być razem.

Martin Le Gall urodził się w 1975 w Rouen, jest reżyserem i scenarzystą. Film „Diva et pianiste" pokazywano m.in. na Festiwalu w Clermont-Ferrand.

 

EN ATTENDANT QUE LA PLUIE CESSE

Reż. Charlotte Joulia / 2009 / 9'

Paryż, lato. Niespodziewanie rozpętała się burza z piorunami. Kobieta i mężczyzna stają się zakładnikami wszechmocnej natury, atakującej ich i całe miasto.

Charlotte Joulia rozpoczęła edukację filmową jeszcze w liceum, gdzie uczęszczała na zajęcia z kultury audiowizualnej. Ukończyła także szkołę filmową i pracowała na licznych planach - najpierw jako członek ekipy operatorskiej, potem jako scriptgirl. Zrealizowała trzy własne filmy krótkometrażowe, a obecnie pracuje nad pełnometrażowym debiutem.

 

HEURES CREUSES

Reż. Sebastien Sort / 2003 / 23'

Franck prowadzi dość nudny żywot. Pewnego dnia znajduje na chodniku przed domem antyczny zegarek. Nic w tym dziwnego. Ale następnego dnia ulicę wypełniają plakaty - informacja o nagrodzie dla znalazcy zgubionego zegarka. Franck zaczyna zastanawiać się, ile w rzeczywistości wart jest przedmiot...

Film pokazywany na Festiwalu w Clermont-Ferrand.

 

NE M'OUBLIE PAS

Reż. Katia Grivot / 2009 / 19'

Co zapamiętujemy na zawsze z historii miłosnej - pierwsze spojrzenie, pierwszy pocałunek, czy pierwszy taniec? 70-letni Max dzień po dniu traci wspomnienia. Żeby pomóc mu w pamiętaniu rozproszonych faktów, jego żona zostawia mu notatki. A w każdą niedzielę przygotowuje ponowne pierwsze spotkanie z miłością swojego życia...

Film wyróżniony Specjalną Nagrodą Jury dla filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu w Cleveland.

wróć >>


Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>