19. Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy EUROSHORTS 2010

18-20 maja 2011


19. Europejski Festiwal Fabuły, Dokumentu i Reklamy „EUROSHORTS 2010" prezentuje wielkie hity i filmy znanych twórców, a także prace debiutantów i studentów szkół filmowych. Łącznie blisko 60 krótkich filmów z dwudziestu krajów, wyłonionych z ponad 200 zgłoszonych do konkursu w czterech kategoriach: film fabularny, animacje, dokumenty, filmy eksperymentalne. Najciekawsze filmy wybrała komisja selekcyjna pod przewodnictwem znakomitego operatora i wykładowcy Andrzeja Musiała.

W tym roku przeważają tematy lekkie, rozrywkowe, młodzieżowe, ale sporo jest też poważnych refleksji.
Po jesiennej premierze w Warszawie (2010), replika festiwalu objeżdża 15 polskich miast, w tym, tradycyjnie, Bielsko-Białą - w Galerii Bielskiej BWA festiwal gości po raz ósmy.

Do dna, reż. Maciej Głowiński, Polska, zwycięzca w kat. film dokumentalny         Paperman, reż. Richard Kelly, Irlandia

 

Vive la crise!, reż. Alexei Gubenco          Tabu, reż. Vincent Cohen, Jean-JUlien Colette, Belgia

 

„Euroshorts 2010" prezentuje także najnowszą taśmę z najlepszymi twórczymi reklamami „Amerykański Film Reklamowy 2010", która już trafiła do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA).
Miłośnikom kina organizatorzy oferują płytę DVD „Euroshorts vol. 6" w wersji „na wynos" - płyty będą rozlosowane wśród widzów.

 

Amerykański Film Reklamowy, 2010, Absolut Amerykański Film Reklamowy, 2010, Sprint Amerykański Film Reklamowy, Nike

 

Zwycięzcami w kategorii filmu fabularnego zostały realizacje: „March 9th" („9 Marca") w reż. Ireny Skorić z Chorwacji - film opowiadający o spotkaniu mężczyzny i kobiety i relacjach między nimi; „Just a Pith" („To tylko fabuła") w reż. Erica Raynauda z Francji i „Crimson Jade" w reż. King Wai Cheunga z Hong Kongu. Wśród filmów animowanych najlepszy okazał się „Ámár" w reż. Isabel Herguera (Hiszpania); wśród dokumentów zwyciężył film Macieja Głowińskiego „Do dna" („Bottoms Up"), a wśród filmów eksperymentalnych „Overload" („Nadmiar") w reż. Mauri Lehtonen z Finlandii.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Młodego Kina w Warszawie.

 

Komentarz do prezentacji w Galerii Bielskiej BWA wygłosi Przemysław Młyńczyk, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu „Euroshorts".

Galeria Bielska BWA 18-20 maja 2011
Początek seansów codziennie o godz. 17.00


Bilet wstępu na jeden dzień - 6 zł; karnet 3-dniowy - 15 zł
(bilety w przedsprzedaży oraz przed seansem)

Program EUROSHORTS 2010

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>