Zofia Lasocka. DRZEWO - PRZYJACIEL

Klubokawiarnia Aquarium
29 października - 8 listopada

English version


Wystawa plakatów o tematyce ekologicznej, ilustrujących w prosty lecz niezwykle przemawiający do wyobraźni sposób rolę drzewa w życiu człowieka. Autorką serii plakatów pt. "Drzewo - przyjaciel"  jest Zofia Lasocka, młoda artystka, tegoroczna absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, związana z projektami i działaniami Klubu Gaja, m.in. Święto Drzewa czy Drzewo Roku". Plakaty, były pracą dyplomową Zofii Lasockiej, przygotowaną pod kierunkiem prof. Lecha Majewskiego i Justyny Czerniakowskiej na Wydziale Grafiki warszawskiej ASP.

 

Zofia Lasocka, Daję spokój, Drzewo - przyjaciel, 2017, plakat

 

Zofia Lasocka, Ptasi raj, Drzewo - przyjaciel, 2017, plakat

 

Zofia Lasocka, Misto czyszczę, Drzewo - przyjaciel, 2017, plakat

 

Zofia Lasocka - absolwentka Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2018 roku obroniła z wyróżnieniem dyplom z dwóch specjalizacji: grafiki wydawniczej i ilustracji. Dyplomową serię plakatów pt. „Drzewo - przyjaciel" przygotowała dla Klubu Gaja. Każdy plakat ilustruje jedną z wielu różnorodnych korzyści płynących z obecności drzew w ekosystemie, mówi o tym, jak wiele drzewa dają człowiekowi. Wśród tytułów-haseł na plakatach widnieją napisy m.in.: „Ptasi raj", „Pogromca gorąca", „Miasto czyszczę", „Hałas trzymam na dystans", „Daję spokój", „Las zabaw".

Prezentowane na wystawie plakaty otrzymały nominację w rozstrzygniętym niedawno konkursie Polish Graphic Design Awards 2017. Konkurs wyłania najciekawsze, najbardziej wartościowe projekty graficzne. Zofia Lasocka otrzymała nominację w kategorii plakat użytkowy.

Wystawa prezentowana jest z okazji tegorocznego, 16. Święta Drzewa. Organizatorem święta od 2003 roku jest Klub Gaja. Ideą projektu jest szeroka edukacja na temat roli drzew, poparta działaniem praktycznym - ochroną i sadzeniem drzew. Co roku najbardziej aktywnych uczestników programu Klub Gaja wyróżnia nagrodami Czarodziejskiego Drzewa.

„Współpraca  Klubu Gaja z artystami to już tradycja, która przynosi korzyści naszym kampaniom i wprowadza sztukę do działań społecznych. Tak też jest w wypadku Święta Drzewa i niezwykłych plakatów stworzonych na potrzeby tego programu przez Zofię Lasocką. Świetna, skuteczna i czytelna sztuka mówiąca w imieniu drzew. Dlatego pracujemy z twórcami, bo to działa".

                                                                                               Jacek Bożek, Klub Gaja

Czas trwania wystawy: 29 października - 8 listopada 2018 roku.

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>