WYSTAWY W 2011 ROKU


5 - 30 stycznia 2011

 „Fotografia Dzikiej Przyrody 2010"/ „Wildlife Photographer of The Year 2010"

Konkurs fotograficzny organizowany od 1964 roku przez „BBC Wildlife Magazine" oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, będący najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. W Galerii Bielskiej BWA wystawa pokonkursowa, prezentująca ok. 100 najlepszych fotografii kolejnych edycji wybranych przez jury, pokazywana jest od 2003 roku.
Wernisaż: 5 stycznia, godz. 18.00

 

5 - 16 stycznia 2011

Joanna Rzeźnik - „Światło w obrazie"

Multimedialna instalacja malarska, będąca połączeniem laserunkowych płócien z projekcją wideo oraz wędrującym po obrazie światłem dziennym. Towarzysząca tej pracy refleksja na temat przemijania i egzystencji człowieka naznacza ją głębokim walorem symbolicznym.
Joanna Rzeźnik jest, bielszczanką, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, dyplom w 2008 roku w zakresie malarstwa w pracowni prof. Piotra C. Kowalskiego.
Wernisaż: 5 stycznia, godz. 18.00


11 lutego - 31 marca 2011

„Biała nad Białą"

Wystawa przygotowana przez kuratorów prowadzących Galerię Białą w Lublinie - Annę Nawrot i Jana Grykę - specjalnie dla Galerii Bielskiej BWA, realizującej Projekt „Rzeka".

Wystawa prezentuje prace z dziedziny malarstwa, rzeźby i instalacji następujących artystów: Tomasza Bielaka, Krzysztofa Bryły, Elizy Galey, Jana Gryki, Anny Marii Karczmarskiej, Cezarego Klimaszewskiego, Danuty Kuciak, Jana Mioduszewskiego, Anny Nawrot, Ireny Nawrot, Pauliny Sadowskiej, Krzysztofa Sołowieja, Kamila Stańczaka, Mariusza Tarkawiana i Zenka.
Wernisaż: 11 lutego, godz. 17.00

 

2 - 13 kwietnia 2011

„Czas na komiks"

Wystawa współczesnego komiksu polskiego, będąca przeglądem dokonań wybitnych rysowników działających w obszarze „komiksu realistycznego". Ekspozycja jest niejako ilustracją procesów zachodzących podczas umasawiania kultury, przenoszenia wzorców i technik gatunkowych z marginesów do głównego nurtu. W wystawie uczestniczą: Olaf Ciszak, Jacek Frąś, Krzysztof Gawronkiewicz, Adrian Madej, Krzysztof Ostrowski, Jakub Rebelka, Maciej Sieńczyk, Aleksandra Spanowicz, Benedykt Szneider, Przemysław Truściński.
Finisaż wystawy oraz spotkanie z artystami: Adrianem Madejem i Przemysławem Truścińskim: 13 kwietnia, godz. 18.00

 

9 kwietnia - 3 maja 2011

X Ogólnopolskie Biennale Rysunku i Malarstwa Uczniów Średnich Szkół Plastycznych

Bielskie biennale jest konkursem i zarazem przeglądem umiejętności warsztatowych, inwencji i aspiracji uczniów szkół plastycznych, na który nadsyłane są prace z państwowych i prywatnych szkół plastycznych w Polsce. Organizatorem biennale jest Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej.
Wernisaż: 15 kwietnia, godz. 11.00

 

15 kwietnia - 3 maja 2011

Artur Przebindowski - „Megalopolis"

Kilkanaście obrazów przedstawiających z lotu ptaka nieprawdopodobnie zagęszczone olbrzymie przestrzenie miast i przedmieść. Artysta wskazuje na bardzo osobisty motyw swojej twórczości. Miasto w swojej strukturze materialnej jest śladem obecności człowieka, a w warstwie emocjonalnej - śladem ograniczonej kondycji człowieka.
Artur Przebindowski (urodzony w 1967 roku) - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom uzyskał w 1993 roku). Mieszka i pracuje w Krakowie.
Wernisaż: 15 kwietnia, godz. 18.00

 

12 maja - 12 czerwca 2011

Xawery Wolski - „Portret"

Wystawa rzeźby, instalacji i obiektów artysty mieszkającego i pracującego Meksyku, tworzącego inspirowane historią i prehistorią obiekty rzeźbiarskie, płaskorzeźby i wieloelementowe instalacje wykonywane początkowo z marmuru, a następnie z terakoty (wypalanej gliny) oraz innych naturalnych materiałów, np. surowego jedwabiu, włosów i ziaren owoców.

Xawery Wolski urodził się w Warszawie w 1960 roku. W latach 1980-1983 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, następnie w Paryżu i Nowym Jorku. W Polsce pierwszą, dużą wystawę prac artysty zaprezentowała warszawska Zachęta w 2006 roku („Czas. Tu i tam"). We wrześniu 2010 instalację „Globos" („Balony") oraz kilka wcześniejszych prac artysty przedstawiła warszawska galeria Art NEW media, Galeria Ogrodu Rzeźb Juana Soriano zaprezentowała wystawę „W pustkę nieba".
Wernisaż: 12 maja, godz. 18.00


17 czerwca - 28 sierpnia 2011

II Bielski Festiwal Sztuk Wizualnych

II edycja Festiwalu Sztuk Wizualnych (pierwsza odbyła się w 2007 roku), stanowiącego szeroką i różnorodną prezentację twórczości artystów z Bielska-Białej i regionu bielskiego. Prezentacja prac: Galeria Bielska BWA, Muzeum w Bielsku-Białej (wyłącznie ceramika), Galeria Fotografii B&B (fotografia), EXPE Galeria Eksperymentalna i Galeria „de facto". Istnieje możliwość realizacji prac o szczególnym charakterze w przestrzeni miejskiej w Bielsku-Białej.
Organizatorzy: Galeria Bielska BWA, ZPAP Okręg Bielsko-Biała. Partnerzy: Galeria B&B, Galeria „de facto".
Wernisaż: 17 czerwca, godz. 18.00

 

2 września - 9 października 2011

Kamil Kuskowski - z cyklu Laureaci „Bielskiej Jesieni"

Wystawa najnowszego projektu Kamila Kuskowskiego - zdobywcy Grand Prix 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2009", który w swoich pracach zestawia ze sobą tradycyjne ideologie uprawiania sztuki ze współczesnymi strategiami artystycznymi. Łącząc wzajemnie nieprzystające do siebie estetyki obnaża sztuczność obowiązujących narracji.
Wernisaż: 2 września, godz. 18.00

 

14-30 października 2011

IV Foto Art Festival

W Galerii Bielskiej BWA prezentacja kilka głównych wystaw z bogatego i różnorodnego programu IV Foto Art Festiwal, organizowanego przez Fundację Centrum Fotografii oraz Gminę Bielsko-Biała. Większość festiwalowych wystaw przedstawiających portret, pejzaż, dokument, reportaż i eksperyment pokazana będzie w Polsce po raz pierwszy i jedynie w Bielsku-Białej.
Patronat artystyczny: Związek Polskich Artystów Fotografików.

 

4 listopada - 30 grudnia 2011

40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011"

pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Jubileuszowa edycja ogólnopolskiego konkursu malarstwa współczesnego pod nazwą 40. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2011", należącego do jednego z najstarszych w Polsce konkursów dla malarzy profesjonalnych, organizowanych na tak dużą skalę.

Biennale Malarstwa „Bielska Jesień" organizowane od 1962 roku jest sztandarowym przedsięwzięciem Galerii Bielskiej BWA.
Wernisaż: 4 listopada, godz. 17.00

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>