ZWIADOWCA - projekt Poza Postmodernizm: [re: re: rekonstrukcja]

od 17 kwietnia do 10 maja 2009


Pytania o kierunki rozwoju sztuki współczesnej

Wernisaż wystawy oraz koncert muzyki improwizowanej w wykonaniu duetu Zdzisław Piernik & Rogulus w piątek, 17 kwietnia, godz. 18.00

Wystawa stawia pytania o potencjalne kierunki rozwoju sztuki współczesnej. Marek Rogulski, autor projektu i kurator wystawy, zaprosił do udziału w niej artystów, w których działaniach i realizacjach pojawiają się zainteresowania metafizycznym wymiarem życia. Ich prace mają ułatwić odpowiedź na pytanie o mechanizmy i uwarunkowania właściwe dla ludzkiej percepcji.
Projekt „Poza postmodernizm, realizowany od 2000 r. przez Fundację TNS i Ośrodek Badań Przestrzeni Wewnętrznej, dąży do rozpoznania tych obszarów ludzkiej aktywności, których rozwój niesie w sobie potencjał odnalezienia szerszej perspektywy postrzegania rzeczywistości, pozwalającej na przewartościowanie zastanego światopoglądu. Prowadzone poszukiwania uwzględniają wszystkie aspekty ludzkiego działania, realizowane w sferze intencjonalnej, behawioralnej, kulturowej jak i społecznej.
Wystawa zaprezentuje aktualne dokonania zaproszonych artystów - instalacje przestrzenne, wideo-art, performance, obiekty artystyczne, fotografię oraz prace i działania uwzględniające kontekst instytucji w jakiej są prezentowane.

 

Wspólnota Leeeżeć, Sala Spotkań Międzyplanetarnch, Galeria Bielska BWA

 

Marek Rogulski, Totalizator, Instalacja, Galeria Bielska BWA

 

Projekt prezentowany był w marcu br. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.

Udział biorą: Andrzej Dudek-Dürer, Michał Brzeziński, Carmen Feliu, Agata Michowska, Leszek Golec i Tatiana Czekalska, Marek Rogulski, Paweł Anaszkiewicz, Marek Zygmunt, Andrzej Miastkowski i Wspólnota Leeeżeć.

Marek „Rogulus" Rogulski (ur. w 1967 w Gdańsku) - absolwent gdańskiej PWSSP, artysta multimedialny, rzeźbiarz, malarz, performer, twórca wideo i fotografii, muzyk, teoretyk sztuki. Założyciel Fundacji Tysiąca Najjaśniejszych Słońc wspierającej i organizującej działania, głównie o profilu artystycznym i kulturotwórczym, którą kieruje od roku 1992. Jest autorem, kuratorem i organizatorem projektów w dziedzinie sztuki współczesnej i współczesnej muzyki improwizowanej.

(17 kwietnia - 10 maja)

Otwarcie wystawy

Performance "Percept" Marka Rogulskiego

Performance "Mandala" Marka Zygmunta

Akcja artystyczna  "Platforma Transmutacji" Wspólnoty Leeeżeć

Koncert duetu Piernik & Rogulus

powrót

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>