l/ Świat Wilkonia / Wilkoń´s World
cena: 15

Świat Wilkonia Wilkoń's World

cena 15 zł + koszty przesyłki

Album wydany przez Galerię Bielską BWA z okazji wystawy rzeźb i ilustracji książkowych Józefa Wilkonia (Galeria Bielska BWA, 24 maja - 18 czerwca 2008), towarzyszącej XXIII Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Lalkarskiej w Teatrze Lalek "Banialuka" im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej.

We wstępie o tym malarzu, ilustratorze, grafiku, rzeźbiarzu i scenografie oraz jego pracach piszą m. in. Janine Despinette, Przewodnicząca CIELJ (Francja) i Chikara Yoshida, Burmistrz Oshimy (Japonia), który napisał: Prace te są tak fascynujące, że ludzie z całej Japonii przyjeżdżają do nas, aby je obejrzeć. Są głęboko poruszeni ich ciepłem. Świat Wilkonia to świat zwierząt, przedstawionych z dociekliwością i bez czułostkowości, ale z dziecięcą niemal świeżością.
Publikacja zawiera ponad 60 fotografii rzeźb oraz reprodukcji akwarel, pasteli i rysunków. Autorami opracowania graficznego są Józef Wilkoń i Krzysztof Morcinek. Format albumu: 230 x 210 mm; miękka oprawa; stron: 64; dwie wersje językowe: polska i angielska; ISBN: 83-87984-51-5; nakład 1000 egz.; cena: 20 zł; sprzedaż w Galerii Bielskiej BWA.


cena: 15
Koszyk

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>