5 Kubek z nadrukiem kompozycji „Cyklooksytocyna nr 13”
cena: 37

Dla miłośników sztuki i kolekcjonerów - do nabycia w przystępnej cenie kubek z limitowanej serii trzynastu kubków z nadrukiem kompozycji „Cyklooksytocyna nr 13" Aleki Polis.

Aleka Polis, kubek z nadrukiem kompozycji „Cyklooksytocyna nr 13”

37 zł + koszt przesyłki 

 

 

Limitowana edycja trzynastu kubków kolekcjonerskich z nadrukiem kompozycji pt. „Cyklooksytocyna nr 13", została wykonana przez Alekę Polis specjalnie na wystawę „Błąd w czasoprzestrzeni" w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

>>>

 


„Cyklooksytocyna nr 13" jest jedną z (dotychczas) czterdziestu numerowanych, podobnych lecz niepowtarzalnych kompozycji; ich liczba może zmierzać ku nieskończoności. Zarówno forma jak i tytuł serii („Cyklooksytocyna") posiadają bogatą symbolikę i treść odnoszącą się do czasu i przestrzeni, a przede wszystkim niosą pozytywny przekaz, którym jest transmisja uczuć miłości, sympatii i akceptacji wobec innych, wzmocnienie wzajemnych więzi i energii życiowej. Artystka nawiązuje do stworzonej przez Wilhelma Reicha koncepcji orgonu jako cząsteczki uwalniającej energię kosmiczną oraz jego idei miłości do ludzi i świata. Za każdą z „Cyklooksytocyn" Aleki Polis kryje się indywidualna intencja, której adresatami są przyjaciele, znajomi, a także społeczeństwa.

Idea „Cyklooksytocyny" zrodziła się w czasie pobytu artystki na stypendium w Sztokholmie podczas „Dnia języków". Wielokulturowe, heterogeniczne społeczeństwa takie jak Szwecja, pełne są napięć, wzajemnej niechęci i antagonizmów na tle rasowym. „Cyklooksytocyna" to próba zmierzenia się z problemem nierówności, dyskryminacji i wzajemnych negatywnych uczuć. Podstawą kompozycji są cztery kwadraty lub w wersji przestrzennej cztery sześciany w czterech kolorach (biel, czerwień, czerń i żółć) symbolizujących kolory skóry i zarazem cztery strony świata.

„Cyklooksytocyna nr 13" posiada szczególne znaczenie, gdyż w doświadczeniu artystki połączyła ze sobą Erosa i Tanatosa.

(oprac. Agnieszka Żechowska)

 

&

cena: 37
Koszyk

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>