m/ Gruse Hajncel. Wybór listów 2007 - 2008
cena: 5

Krzysztof Gruse, Paweł Hajncel

cena 5 zł + koszty przesyłki

Katalog pod redakcją Agaty Smalcerz; projekt graficzny i skład - Zbigniew Zieliński; 32 strony; 26 kolorowych reprodukcji prac obydwu artystów. Format katalogu: 175 x 158 mm; miękka oprawa. Wydawca: Galeria Bielska BWA w Bielsku-Białej. ISBN: 83-87984-52-3. Wydawnictwo współfinansowane przez Wydział Kultury Urzędu Miasta w Bydgoszczy. Nakład 500 egz., cena 10 zł; sprzedaż w Galerii Bielskiej BWA.

Katalog jest formą aneksu do bielskiej wystawy "Gruse Hajncel - Spotkanie" (czerwiec, lipiec 2008). Korespondencja pomiędzy artystami jest ciekawym zapisem procesu wzajemnego poznawania się, rozumienia siebie, własnej twórczości, sztuki w ogóle, wreszcie dojrzewania do wspólnej wystawy w Galerii Bielskiej BWA. Zeszli w dolinę bielską - jak pisze we wstępie do katalogu Krzysztof Gruse, by "uprawiać 'prywatę', czyli pokaz rzeczy sobie bliskich, a to oznacza jak najbardziej właściwą drogę prowadzącą od indywiduum do społeczności".

Krzysztof Gruse urodził się w 1957 roku w Bydgoszczy. Jest malarzem, poetą, współzałożycielem grupy artystycznej Szkoła Bydgoska (Krzysztof Gruse, Stanisław Stasiulewicz, Zbigniew Zieliński), a także autorem Teorii Średniości. Od kilku lat mieszka w Niemczech (Bochum). Paweł Hajncel urodził się w 1967 roku w Łodzi. Jest absolwentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, członkiem niezależnych grup i stowarzyszeń artystycznych. Zajmuje się malarstwem, sztuką wideo, rysuje komiksy, tworzy murale.


cena: 5
Koszyk

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>