Spotkanie z Leonem Tarasewiczem

Kawiarnia Aquarium, czwartek, 12 sierpnia 2010
17.10 - projekcja filmu "Ikona nadrogę" (film trwa 46 minut)
18.00 - spotkanie z Leonem Tarasewiczem


     Leon Tarasewicz, fot. K. Morcinek

 

Leon Tarasewicz - wybitny artysta, profesor prowadzący Pracownię Przestrzeni Malarskiej na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie - będzie gościem Galerii Bielskiej BWA w cyklu spotkań Kręgu Przyjaciół Sztuki.

Artysta, wystawiający swe prace w największych światowych galeriach, znany jest także z wielu realizacji malarskich w przestrzeni miejskiej, jak np. na Plaza Real w Barcelonie (2002), czy we wnętrzach galerii, by wspomnieć Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, gdzie specjalnie wybudowaną konstrukcję oraz podłogę pokrył masą intensywnie zabarwionego cementu, nadając nowy sens pojęciu "obraz".

Od roku także Bielsko-Biała szczyci się dziełem Leona Tarasewicza - jego największą realizacją malarską w Polsce. Na liczącej prawie 500 m kw. powierzchni ścianie Gemini Park artysta stworzył wielobarwny mural, nawiązujący do zmieniających się barw czterech pór roku.

Spotkanie z Leonem Tarasewiczem poprzedziła projekcja 46-minutowego filmu pt. "Ikona na drogę", zrealizowanego w 2008 roku przez Różę Fabjanowską i Sławka Malcharka, wyprodukowanego na zlecenie Instytutu Adama Mickiewicza i Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie przez MS-Studio.

Film jest fascynującym dokumentem o artyście i jego dokonaniach twórczych na całym świecie, ale też opowieścią o niezwykle ciekawym człowieku i jego pasjach, do których należy hodowla kur ozdobnych oraz kwiatów (dalie i tulipany). Film opowiada o Waliłach na Białostocczyźnie, gdzie artysta mieszka i tworzy, o jego białoruskich korzeniach, o ożywianiu i wspieraniu białoruskiej kultury.

Kawiarnia Aquarium, czwartek, 12 sierpnia 2010
17.10 - projekcja filmu "Ikona nadrogę" (film trwa 46 minut).
18.00 - spotkanie z Leonem Tarasewiczem

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>