DZIEŃ KOBIET - czy mamy co świętować?

premiery: ● film dokumentalny "Sonita" ● płyta "Break The Silence"
______________________
piątek, 10 marca. 18.00, wstęp wolny


____________________________________________________________________

Jak co roku, w programie obchodów Dnia Kobiet Galeria Bielska BWA proponuje także wydarzenia pod hasłem „Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?", przygotowane przez Fundację Pozytywnych Zmian.

W programie piątkowego wieczoru (10 marca, godz. 18.00) w Galerii Bielskiej BWA znajdą się bielska premiera dokumentalnego filmu „Sonita" o losach nastoletniej, afgańskiej raperki oraz premiera płyty nagranej przez polskie i islandzkie nastolatki - uczestniczki rockowych obozów dla dziewcząt Girls Rock Camp - w ramach antyprzemocowego międzynarodowego projektu muzycznego "Break The Silence". W premierze płyty wezmą również udział twórczynie piosenek i opowiedzą o kulisach ich powstawania.

Warsztaty Karioka Girls Rock Camp Beskidy, fot. Archiwum Fundacji Pozytywnych Zmian

 

Film dokumentalny „Sonita" w reż. Rokhsareh Ghaem Maghami (2016, Iran, Niemcy, Szwajcaria, 91 min) nagradzany był już na wielu festiwalach. W Bielsku-Białej będzie pokazywany po raz pierwszy. To poruszający portret młodej, uzdolnionej muzycznie Afganki, która sprzeciwia się afgańskiej tradycji łączenia dzieci w pary małżeńskie i traktowaniu tego, jak dochodowej transakcji finansowej. Sonita już w wieku 10 lat po raz pierwszy stała się przedmiotem transakcji małżeńskiej, zorganizowanej przez rodziców w celu zdobycia posagu dla jej brata (na szczęście, do małżeństwa nie doszło). Przejmująca opowieść o dziewczynie, która w muzyce znalazła ucieczkę przed wymuszonym małżeństwem, stała się filmowym wydarzeniem w wielu krajach.

 

SONITA, kadr z filmu, fot. materiały organizatora

 

Podczas spotkania „Dzień Kobiet - czy mamy co świętować?" Fundacja Pozytywnych Zmian zainauguruje także obchody pięciolecia swojej działalności - tym razem, jak twierdzą założycielki fundacji Anna Chęć i Alina Kula - jest co świętować!

Fundacja Pozytywnych Zmian to organizacja antyprzemocowa i strażnicza. W swojej działalności zajmuje się wspieraniem osób doświadczających przemocy i kontrolą obywatelską instytucji publicznych (m.in. instytucji pomocowych i sądów). Prowadzi również działania profilaktyczno-edukacyjne wspierające dziewczyny i kobiety, a jednym z nich jest organizacja obozów rockowych dla dziewczyn Karioka Girls Rock Camp Beskidy.

Przedstawicielki Fundacji opowiedzą w galerii o swoich bieżących działaniach, planach na przyszłość i refleksjach po pięciu latach niezwykle intensywnej działalności związanej z przeciwdziałania przemocy wobec dziewczyn i kobiet. Wstęp wolny.

Fundacja Pozytywnych Zmian_logo

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>