CZYM JEST PERFORMANS

wykład Jerzego Truszkowskiego
wtorek, 8 grudnia, g. 18


„Definiowanie performansu nie poparte własnymi głębokimi doświadczeniami jednostki ludzkiej w tej dziedzinie jest szczególną uzurpacją, gdyż z performansem jest tak, jak z bólem. Nie można zrozumieć, czym jest ból, jeżeli samemu się go nie doświadczyło. Nie można zrozumieć performansu, jeżeli samemu się go nie doświadczyło" - wykład o sztuce performansu poprowadzi Jerzy Truszkowski. Wśród ilustracji wykładu znajdą się prace artystów performerów, które zostały zakupione do Kolekcji Sztuki Galerii Bielskiej BWA dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jerzy Truszkowski, „Warschau”, performans wykonany podczas wernisażu wystawy „Polscy radykalni performerzy 1967–1980”, 17.05.2014, Galeria Bielska BWA, Bielsko-Biała, fot. Krzysztof Morcinek


Jerzy Truszkowski (ur. 1961 r. w Warszawie) - polski performer, akcjoner, malarz, twórca instalacji, fotografii, filmów i wideo. Publikuje teksty z zakresu teorii, historii i krytyki sztuki. Jego działania wiązane są z kategorią i nurtem sztuki krytycznej.

wtorek, 8 grudnia, godz. 18.00 (wstęp wolny)

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>