Krakowski Salon Poezji - poezja Jerzego Kronholda

niedziela, 8 grudnia, godz. 11.00 (wstęp wolny)


Gościem 71. Bielskiej Edycji Krakowskiego Salonu Poezji będzie Jerzy Kronhold, poeta, reżyser teatralny, działacz kultury, członek ruchu poetyckiego Nowa Fala, autor kilku tomików wierszy.
Jego wiersze zaprezentują aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej: Jadwiga Grygierczyk oraz Sławomir Miska. Oprawę muzyczną, opartą na drewnianych instrumentach dętych, przygotuje znakomity muzyk, aranżer i multiinstrumentalista, Marcin Żupański.
Krakowski Salon Poezji to inicjatywa Anny Dymnej. W niedzielne przedpołudnia aktorzy czytali swoje ulubione wiersze. Słowom towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów. Z publicznością spotykali się aktorzy teatrów krakowskich i goście zapraszani z innych miast.
Z czasem Salony tworzone były w innych miastach Polski. Dzięki inicjatywie Centrum Sztuki Kontrast od 2006 roku Bielska Edycja Krakowskiego Salonu Poezji zaczęła być organizowana w pięknych salach Muzeum w Bielsku-Białej. Od stycznia 2013 roku bielski Salon odbywa się w Galerii Bielskiej BWA. Organizatorem spotkania jest Centrum Sztuki Kontrast przy współpracy Galerii Bielskiej BWA.
Organizatorzy: Centrum Sztuki Kontrast przy współpracy Galerii Bielskiej BWA.

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>