I KUCHNIA SPOŁECZNA w Bielsku-Białej

29 września, godz. 16.00 - 18.00
wstęp wolny lub 10 zł*


___________________________________________________________________________

Vege Inicjatywa zaprasza na pierwszą Kuchnię Społeczną w Bielsku-Białej zorganizowaną we współpracy z Galerią Bielską BWA.

 

plakat Kuchni Społecznej

 

Ideą Kuchni Społecznej, inicjatywy powstającej w wielu polskich miastach, jest cykliczne spotykanie się wielu ludzi przy tak ważnym momencie codziennej egzystencji, jakim jest czas posiłku. Podczas comiesięcznych spotkań uczestnicy dzielą się ze sobą nie tylko przygotowanymi potrawami, ale również myślami, doświadczeniami, poglądami i pomysłami.

Bielska Kuchnia Społeczna będzie odbywać się raz w miesiącu, w niedzielne popołudnia, w kawiarni Galerii Bielskiej BWA. Spotkania połączone będą z projekcjami, wykładami, dyskusjami, warsztatami, a także wymianą rzeczy.

- Podczas pierwszego spotkania odbędzie się projekcja filmu „Making the Connection" (2010, 30 min)

Z CZYM TO SIĘ JE, czyli zasady:
1. Kuchnia Społeczna ma charakter otwarty, w spotkaniu mogą wziąć udział wszyscy bez różnicy na swoje poglądy, rodzaj diety, wyznanie, orientację seksualną, przynależność etniczną itd.
2. Uczestnicy przynoszą przygotowane potrawy, którymi dzielą się z innymi lub - jeśli nie mają czasu na gotowanie - płacą 10 zł i mogą kosztować wszystkich przyniesionych potraw. Gotujący mogą uczestniczyć w spotkaniach bezpłatnie.*
3. Wszystkie przynoszone potrawy są WEGAŃSKIE , czyli nie zawierają mięsa (w tym ryb oczywiście), ani żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego (mleka, jego przetworów, serów, jaj, niektórych margaryn zawierających tłuszcze zwierzęce, miodu, żelatyny, lecytyny, laktozy itp.)
Nie masz pomysłu co ugotować? Polecamy portal z największym zbiorem wegańskich przepisów: www.puszka.pl
4. Wszystkie potrawy wykładane są na jeden stół i każdy może spróbować wszystkiego (z umiarem jednak! Niech będzie to degustacja, nie wyżerka!)
5. Uczestnicy, w trosce o środowisko, przynoszą ze sobą swoje talerze i sztućce. Im mniej plastiku, tym lepiej dla nas wszystkich.
6. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na działania Vege Inicjatywy związane z obroną praw zwierząt i promowaniem weganizmu.
7. Uwaga! O jakości, ilości jedzenia i atmosferze decydują sami uczestnicy! Polecamy jednak zabrać ze sobą dobry humor (nim też będziemy się dzielić!)

GDZIE TO SIĘ JE: 

Galeria Bielska BWA, ul. 3 Maja 11
- ucztę dla ciała można połączyć z ucztą dla duszy - wstęp na aktualne wystawy dla uczestników wydarzenia jest wolny!

KIEDY, O KTÓREJ:
niedziela, 29 września, godz. 16.00

Wszelkie pytania można kierować na maila: kontakt@vegeinicjatywa.pl

Organizator wydarzenia:

logo Vege Inicjatywy

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>