DZIEŃ KOBIET - czy mamy co świętować?

* Film (kobiety w reklamie)
* wykład o godności i...
sobota,
9 marca, 18.00


plakat, projekt z wykorzystaniem pracy Raspazjana

 

Druga edycja spotkania poświęconego kobietom - ich problemom, radościom, temu, jak żyją i jak są traktowane współcześnie.

Program:

- pokaz filmu:
„Delikatnie nas zabijają 3. Obrazy kobiet w reklamach"

(Killing Us Softly 3. Advertising's Image of Women)
1999, 34 min
Dokumentalny, USA
reżyseria: Sut Jhally
scenariusz: Jean Kilbourne

Pionierska praca Jean Kilbourne (www.jeankilbourne.com) pomogła rozwinąć i spopularyzować studia nad wizerunkiem płci w reklamie. Jej oba nagrodzone filmy - „Killing Us Softly" (1979) i „Still Killing Us Softly" (1987) miały i nadal mają wpływ na miliony studentów i studentek, uczniów i uczennic z całego świata. W swoim kolejnym filmie Kilbourne pokazuje czy i jak, zmienił się obraz kobiet w reklamie w latach 80. i 90. Ponad 160 reklam prasowych i telewizyjnych służy Kilbourne do krytycznej analizy wizerunku kobiet i poruszenia takich tematów jak uprzedmiotowienie, fragmentaryzacja, seksualizacja, pornografia czy przemoc.

- wykład:
„O wrażliwości, godności ludzkiej i współodczuwaniu - próba odpowiedzi na pytanie czy to może mieć związek z polityką"
Prowadzenie: Małgorzata Tkacz-Janik

- feministka, kulturoznawczyni, nauczycielka akademicka, przedsiębiorczyni, liderka społeczna, radna sejmiku śląskiego. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, inicjatorka Śląskiego Salonu Myśli Sfeminizowanej (SMS) organizatorka I Śląskiej Manify i współorganizatorka kolejnych. Inicjatorka aukcji charytatywnych, równościowych i antydyskryminacyjnych demonstracji oraz obchodów 90. rocznicy wywalczenia przez Polki praw wyborczych, w ramach której odbyła się konferencja i debata w Sejmie na temat roli kobiet w życiu politycznym i historii Polski. Szefowa Rady Fundacji Przestrzenie Dialogu. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet, Śląskiego Klubu Krytyki Politycznej i Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Śląskiego. Twórczyni ruchu obywatelskiego wsparcia dla Alicji Tysiąc podczas śląskich rozpraw „Tysiąc kontra Gość Niedzielny". Współautorka raportu: „Zrównoważony rozwój metropolii Silesia".

Organizatorem spotkania są Fundacja Pozytywnych Zmian i Galeria Bielska BWA

Fundacja Pozytywnych Zmian serdecznie dziękuje Raspazjanowi >> za udostępnienie swojej pracy, w celu wykonania projektu plakatu.

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>