"W TRZY DNI OD JUTRA MOGĘ MIEĆ CZTERY DZIURY" - SPOTKANIE Z ALEKĄ POLIS I ZAPROSZONYMI GOŚĆMI13 stycznia 2013, godz. 16.00 (wstęp wolny)
„W trzy dni od jutra mogę mieć cztery dziury" - spotkanie z udziałem Aleki Polis i zaproszonych gości

Spotkanie odbyło się w trakcie prezentacji projektu Aleki Polis "Błąd w czasoprzestrzeni" (4 stycznia - 3 lutego 2013)
Czytaj o projekcie >>

 

_____________________________________________________________________

„W trzy dni od jutra mogę mieć cztery dziury" - to tytuł spotkania, które odbyło się 13 stycznia 2013 roku o godzinie 16.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.
Spotkanie towarzyszyło wystawie Aleki Polis pt. „Błąd w czasoprzestrzeni".
Zarówno sama wystawa jak i spotkanie dotyczą problematyki śmierci w kulturze i sztuce współczesnej. Przedstawione zostały filmy Aleki Polis (wraz z komentarzem artystki). Po projekcji odbył się wykład filozofki dr Ewy Majewskiej oraz dyskusja zaproszonych gości i widzów.
Czym jest śmierć w doświadczeniu ponowoczesnego człowieka? Czy granica między życiem a śmiercią jest jeszcze uchwytna? Czy opozycja Eros-Thanotos ma jakiekolwiek znaczenie w płynnej rzeczywistości? Jak zmieniał się stosunek do śmierci na przestrzeni ostatnich lat? Jaki jest jej obraz w świecie nowych mediów i technologii? Jaki jest jej status w kontekście władzy,  biopolityki i poszukiwań nowych form duchowości?
Na te i wiele innych pytań podczas spotkania próbowały znaleźć odpowiedź dr Ewa Majewska, Aleka Polis (artystka), dr Joanna Wowrzeczka (socjolożka) oraz Agnieszka Żechowska (kuratorka).

- Tytuł spotkania nawiązuje do wypowiedzi Ojca artystki na cztery dni przed jego śmiercią. Symbolika liczb jest ważnym komponentem w sztuce Aleki Polis. Zaproponowana przez nią data spotkania - trzynastego stycznia - w jej osobistym doświadczeniu, łączy ze sobą miłość i śmierć, Erosa i Thanatosa - wyjaśnia Agnieszka Żechowska.

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>