Unikatowe techniki animacji - warsztaty artystyczne z Markiem Luzarem

29 czerwca - 2 lipca 2010 roku, w godz. od 10.00 do 14.00


Czterodniowe warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej odsłaniające tajniki powstawania animowanego filmu. Uczestnicy prześledzą cały proces tworzenia technik animacji, poczynając od samodzielnego zarejestrowania aparatem fotograficznym ciekawych ujęć „rzeczywistości", które następnie przy pomocy programów graficznych będą  przetwarzane i montowane w krótkie ujęcia filmowe, poprzez animację klasycznych rysunków. Artysta pokaże także szereg unikatowych technik wykorzystywanych w animacji, m.in. stosowania klatek malowanych farbami na papierach, wykorzystywania wycinanki, aż po animację naśladującą ruch kamery.

 

Warsztaty odbędą się w scenerii wystawy Marka Luzara prezentującej projekty dekoracji do głośnego filmu animowanego jego autorstwa pt, Tryptyk Rzymski.

Marek Luzar urodził się w 1962 roku w Krakowie. Ukończył studia na Wydziale Malarstwa  Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1983 - 1988), dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 1988 roku. Zajmuje się malarstwem, grafiką, scenografią, fotografią, filmem i animacją. Jest reżyserem filmów animowanych, współrealizatorem programów telewizyjnych, dokumentalistą i reżyserem teatralnym.

Warsztaty zorganizowane przez Galerię Bielską BWA przy współpracy Stowarzyszenia „Miasto 2 B".

Cena za uczestnictwo w całym cyklu warsztatów wynosi 20 zł. 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>