Letnie warsztaty artystyczne

- grafika (2-6 lipca)
- formy tekstylne (9-13 lipca)
- instrumenty upcyklingowe (30 lipca - 3 sierpnia)

Relacja filmowa z warsztatów>>


2-6 lipca, godz. 10.00-12.00
MINIATURA - warsztaty z Natalią Pawlus


Warsztaty graficzne poświęcone technice linorytu. Każdy z uczestników wykona małą formę graficzną i wydrukuje ją ręcznie na papierze. Pierwszym etapem pracy będzie szkic i poszukiwanie pomysłu, następnie rysunek na linoleum i cięcie przy pomocy dłut graficznych. Na wstępie warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w zagadnienie grafiki warsztatowej oraz zostaną zaprezentowane autorskie grafiki artystki.
Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6 - 15 lat.

Natalia Pawlus_litografia

Natalia Pawlus - urodzona w 1982 roku w Bielsku-Białej. Ukończyła Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Artystyczny w Cieszynie, specjalizacja grafika warsztatowa. Dyplom pod kierunkiem prof. Joanny Piech-Kalarus (2008). W 2014 roku uzyskała stopnień doktora sztuki w dziedzinie sztuki plastyczne. Prowadzi pracownię grafiki na macierzystej uczelni. Laureatka nagród i wyróżnień w kraju i za granicą. Zajmuje się grafiką i rysunkiem. Mieszka w Bielsku-Białej.

Koszt udziału w tygodniowych warsztatach - 45 zł
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie Galerii osobiście, telefonicznie (33 812 58 61) lub mailowo (info@galeriabielska.pl).
___________________________________________________________________

9-13 lipca, godz. 10.00-12.00
OSWAJAMY TKANINY - warsztaty z Pauliną Poczętą

Uczestniczki i uczestnicy warsztatów będą mogli z pomocą artystki, wybierając przygotowane przez nią materiały, wykonać własnoręcznie spersonalizowane przedmioty np. torbę na ramię, łatę lub aplikację na ubranie, broszkę czy bransoletkę, brelok, maskotkę, etui na telefon, a nawet (dla chętnych i nieco starszych uczestników) mały dywanik z bawełnianych koszulek.
Warsztaty skierowane są do małych i dużych miłośniczek i miłośników prac ręcznych (6-15 lat), zrealizowane w oparciu o materiały tekstylne, haft, filc, guziki, koraliki i wełnę.

Paulina Poczęta, warsztaty Oswajamy tkaniny

Paulina Poczęta - urodzona w 1980 roku w Zawierciu. Absolwentka Wydziału Artystycznego w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom z grafiki Pauliny Poczętej w 2005 roku znalazł się w 2. Edycji konkursu „Najlepszy dyplom - grafika" Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. W 2013 roku otrzymała tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych. Od 2007 roku zatrudniona na macierzystej uczelni; prowadzi zajęcia z rysunku oraz autorską pracownię. Zajmuje się tworzeniem obiektów, rysunkiem, grafiką i malarstwem. Mieszka w Bielsku-Białej.

Koszt udziału w tygodniowych warsztatach - 45 zł
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie Galerii osobiście, telefonicznie (33 812 58 61) lub mailowo (info@galeriabielska.pl).

______________________________________________________________________

30 lipca - 3 sierpnia 2018, godz. 10.00-13.00
LETNIA ORKIESTRA W GALERII BIELSKIEJ BWA - warsztaty plastyczno-rytmiczne

Warsztaty, podczas których uczestnicy samodzielnie zaprojektują i wykonają instrumenty upcyklingowe. Do ich stworzenia wykorzystają zużyte puszki, rury pcf, butelki, pudła kartonowe, druty, wiadra. W efekcie tych działań powstaną bębny, flety, grzechotki, instrumenty strunowe, na których pod koniec warsztatów uczestnicy wykonają minikoncert.
Podczas warsztatów dzieci i młodzież nauczą się wspólnej gry, rozbudzą emocjonalny stosunek do muzyki, będą działać w atmosferze twórczej zabawy mając możliwości realizacji zarówno własnych pomysłów, jak i kreacji zbiorowych.

Instrumenty upcyklingowe, fot. Małgorzata Rozenau


Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku 6 - 15 lat.
Koszt udziału w tygodniowych warsztatach - 45 zł
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w sekretariacie Galerii osobiście, telefonicznie (33 812 58 61) lub mailowo (info@galeriabielska.pl).

Prowadzenie:
Małgorzata Krzempek, plastyczka, edukatorka artystyczna, Galeria Bielska BWA
Aleksandra Skowrońska, tancerka i założycielka Studia Tańca Entrée

 

 

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>