Warsztaty malarskie

Karina Czernek, sobota,
20 stycznia, godz. 11.00 >>


Warsztaty malarskie prowadzone przez artystów uczestniczących w 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017        

sobota, 25 listopada, godz. 11.00 - Michał Minor

sobota, 2 grudnia, godz. 11.00 - Małgorzata Mirga-Tas

sobota, 16 grudnia, godz. 11.00 - Sebastian Krok

sobota, 20 stycznia, godz. 11.00 - Karina Czernek

______________________________________________________________________

Dla osób, które nie tylko lubią oglądać malarstwo, ale również uprawiają tę dziedzinę sztuki amatorsko, Galeria Bielska BWA przygotowała cykl spotkań warsztatowych z finalistami tegorocznej edycji Bielskiej Jesieni, które będą się odbywać w kolejne soboty.

Pierwsze, zatytułowane „Magia obrazu" poprowadzi Michał Minor w sobotę, 26 listopada br.

- „Każdy uczestnik będzie miał za zadanie odnaleźć swoje miejsce w przestrzeni galerii, kierując się przy tym subiektywną relacją estetyczną z wybranym obrazem z ekspozycji Bielskiej Jesieni 2017. Po dokonaniu tego wyboru, i jego krótkim uzasadnieniu, uczestnicy zajęć postarają się nawiązać bardziej osobistą więź z obrazami, tworząc swoje autorskie  „dzieła", na podstawie artefaktów zastanych w galerii - zapowiada Michał Minor.

 

Minor Michał, Beatyfikacja małpiszona

 

Artysta jest absolwentem Wydziału Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (2005); laureatem wielu nagród, m.in. II Nagrody na Triennale Malarstwa Współczesnego w BWA Rzeszów (2014). O swojej twórczości pisze: „Jestem entuzjastą koloru, dającego wielkie możliwości w unaocznianiu alternatywnej wizji złożoności Wszechświata w kontrze do realnej, namacalnej rzeczywistości. Ufam zatem sile wyobraźni, zdaję się na pierwiastek intuicyjny w procesie tworzenia".

Kolejne warsztaty poprowadzą artyści:

2 grudnia - Małgorzata Mirga-Tas

Absolwentka Pracowni Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2004); zaangażowana w projekty dotyczące społeczności romskiej, przeciwdziałające wykluczeniu, dyskryminacji rasowej, ksenofobii. Organizatorka i kuratorka projektu „Romani Art" oraz corocznego International Event of Roma Art in Czarna Góra Jaw Dikh! i międzynarodowych plenerów romskich. 

 

Małgorzata Mirga-Tas, Romani Kali Daj Romska Madonna 2

 

9 grudnia - Paulina Sanecka


Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2015); w 2009 roku uzyskała dyplom magisterski z Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim. Bazując na doświadczeniach z zakresu ekologii oraz nauk przyrodniczych w swoich pracach porusza zagadnienie relacji między człowiekiem a środowiskiem naturalnym.

 

Paulina Sanecka,  Ja z Barankiem Bożym w Tatrach

 

16 grudnia - Sebastian Krok

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2014); laureat Grand Prix 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej; Grand Prix Pierwszego
Międzynarodowego Festiwalu Szkół Artystycznych, Albertina FiSAD 2015 w Turynie (Włochy); Grand Prix 25. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2015 w Legnicy; laureat Nagrody ASP w Warszawie im. prof. Józefa Szajny (2010).
Ryszard Ziarkiewicz, członek jury Bielskiej Jesieni 2017 tak opisuje prace artysty nagrodzone w konkursie: „Pokazał przemyślane, obskurne, rysunkowe - w sumie lewicowe prace. O włos od dydaktyki i publicystyki. Ale to „na krawędzi" jest tu ciekawe. Zwłaszcza przez formę: płaskie tło, ostry koloryt, rysunkowość-ilustracyjność, ciekawe podłoże preparowane w złożonym procesie". 

 

Sebastian Krok, Welcome

 

20 stycznia - Karina Czernek >>

Zajęcia odbywać się będą w godz. 11.00-13.00 w Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej.

 

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona, a zapisy przyjmowane są tylko od osób indywidualnych - młodzieży od 14 roku życia i dorosłych.
Zgłoszenia: w sekretariacie galerii: poniedziałek - piątek, w godz. 8.00-16.00 pod nr tel.: 33 812 58 61 lub mailowo:
info@galeriabielska.pl

Koszt: 10 zł od osoby

__________________________________________

"Bilet do świata sztuki. Proste historie", Kronika Beskidzka, 7 grudnia 2017, s. 33 (pdf. >>)

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>