BeeBee Hotel - tworzenie domków dla dzikich pszczół

Prowadzenie: Jacek Proszyk

wtorek, 15 marca 2016, godz. 18.00-20.00


W ostatnich latach głośno mówi się o problemie masowo umierających pszczół miodnych. Niewiele osób wie, że w naszym kraju żyje kilkaset gatunków pszczół, z których tylko jedna jest pszczołą miodną. Pozostałe, zwane pszczołami samotnicami, żyjące obok nas, robiące gniazda w szczelinach domów czy w ziemi, są często niezauważane. Krzyczymy na alarm w temacie pszczoły miodnej. Czas krzyczeć na alarm w temacie pozostałych dzikich samotnych pszczół, które odgrywają ogromną rolę w zapylaniu. Najciekawsze jest to, że pszczoły samotnice są dla nas bezpieczne, nie żądlą i można dzięki temu bez obaw budować dla nich specjalne domki, w których mogą znaleźć bezpieczne schronienie.
Podczas warsztatów Jacek Proszyk wytłumaczy sposób funkcjonowania i życia dzikich pszczół. Pod jego okiem uczestnicy wykonają domek dla dzikich pszczół, który będą mogli zawiesić u siebie w ogrodzie.

Pszczoła Murarka ogrodowa, fot. Jacek Proszyk

 

Koszt udziału w warsztatach - 30 zł (cena obejmuje materiały na domek). Zapisy i przedpłaty w sekretariacie Galerii Bielskiej BWA do 8 marca 2016 roku.

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>