FUTURE SHORTS Summer Season 2018

projekcja filmów:
środa, 8 sierpnia, 19.00 (wstęp wolny)


Future Shorts Summer Season 2018, baner

 

W programie letniej edycji Future Shorts prezentowanych jest sześć filmów, m.in. z Francji, Hiszpanii i Chorwacji, które - jak zawsze - prezentują wysoki poziom, znany z najważniejszych europejskich festiwali filmowych. Future Shorts, mimo że niezmiennie ukazuje szeroką gamę tematyczną i gatunkową, to w tegorocznym letnim programie przeważa tematyka związana z męskimi emocjami. Na pierwszy plan wybijają się niejednoznaczne portrety współczesnych mężczyzn, m.in. agenta modelek, który zmaga się z obowiązkami wynikającymi z jego zawodu; młodego mężczyzny, próbującego przetrwać miłosne rozstanie; a także sylwetki ojców, widziane przez pryzmat ich własnych dzieci. To będzie piękna podróż w świat głównie męskich emocji, wyzwalanych codziennym życiem.

 

W programie:

Picture World / reż. Elin Övergaard / Szwecja, 2017 / fabuła / 13 minEvan, agent modelek, stara się, aby sesja fotograficzna przebiegała jak najlepiej. Film podejmujący grę z widzem, z jego potępiającym bohatera spojrzeniem.

Everything Lives: Looking at the Artist as Father / reż. Huw Wahl / Wielka Brytania, 2016 / dokument eksperymentalny / 24 min
Osiągnięcie pewnego etapu w życiu dziewięćdziesięcioletniego mężczyzny przywołało pytania o „czas pozostały", ale czy może istnieć koniec czegoś tak nieskończonego jak własny czas? Ten nagrany na taśmie 16 mm film, to częściowo obserwacja, a częściowo performans mówiący o współpracy ojca z synem, tworzących intymny obraz powierzchni, dźwięków i wydarzeń, które kształtują podjęty przez nich temat: artysta jako ojciec.

Just Swimming / reż. Darko Vidackovic / Chorwacja, 2017 / animacja / 10 min
„Nurkowanie" z codziennego życia do głębokich wód świadomości, do świata wiecznych, czystych form. To powrót do samego siebie, powrót do domu.

Just Swimming, reż. Darko Vidackovic, Chorwacja, 2017, animacja, 10 min, kadr

 

Flight / reż. Laura Wahda / Wielka Brytania, 2017 / dokument / 10 min
Dwie młode siostry, które przybywają do Szwecji po ucieczce przed wojną w Syrii, stają się nastolatkami w zupełnie nowym świecie. Próbują zachować wspomnienia z ich niegdyś pięknego domu, jednocześnie starając się poradzić sobie z konsekwencjami dorastania w otoczeniu wojny.

Flight, reż. Laura Wahda, Wielka Brytania, 2017, dokument, 10 min, kadr

 

You Will Be Fine / reż. Céline Devaux / Francja, 2017 / animacja / 15 min
Daj temu czas. Przejdzie ci. Jean świętuje swoje urodziny, upija się i przypomina sobie okropny weekend, który doprowadził do jego rozstania z Mathilde.

The Disinherited / reż. Laura Ferrés / Hiszpania, 2017 / komedia / 17 min
Portret ojca reżyserki, który mierzy się z upadkiem rodzinnego biznesu. Pere Ferrés ma 53 lata i posiada małą firmę przewozową. Brak pieniędzy zmusza go to wożenia klientów na wieczory panieńskie. Pasażerowie niszczą jego pojazd. Pere nie jest przygotowany na sytuacje narażając na szwank jego godność

The Disinherited, reż. Laura Ferrés, Hiszpania, 2017, komedia, 17 min, kadr

 

Łączny czas pokazu: 89 min

Organizator: Fundacja Ad Arte

_________________________________________________________________________

Wyniki głosowania:

 Największą liczbę głosów otrzymał film "You Will Be Fine" w reż. Céline Devaux. Drugie miejsce w bielskim głosowaniu zajął film "The Disinherited" w reż. Laury Ferres, trzecie zaś "Picture World" w reż. Elin Övergaard. Dziękujemy za oddane głosy i tak liczną obecność

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>