Festiwal Filmowy WATCH DOCS

29-31 maja 2015, wstęp wolny


piątek, 29 maja, godz. 17.00-22.00
sobota, niedziela, 30, 31 maja, godz. 16.00-22.00 (wstęp wolny)

Szczegółowy program festiwalu >>

Watch Docs 2014

Organizowany od 2001 roku Watch Docs jest jednym z największych i najstarszych na świecie festiwali filmowych o prawach człowieka. 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Watch Docs. Prawa Człowieka w filmie" odbył się w grudniu 2014 roku. Po warszawskiej premierze przegląd zawsze prezentowany jest w całej Polsce w formie Objazdowego Festiwalu "Watch Docs" - w Bielsku-Białej będzie gościć już po raz siódmy.

Tegoroczny festiwal upłynie pod znakiem tematyki ukraińskiej i syryjskiej. W dwóch blokach: „Syria - zapomniana rewolucja?" oraz „Tak blisko, tak daleko - dziwna wojna na Ukrainie" zostanie przybliżona tematyka oraz przedstawiona perspektywa mieszkańców Ukrainy i Syrii - indywidualne, jednostkowe historie, których próżno szukać w mediach. Gościem specjalnym Festiwalu będzie dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Watch Docs, a zarazem wieloletni sekretarz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Maciej Nowicki. Na spotkaniu 30 maja opowie o idei Festiwalu oraz o prawach człowieka współcześnie. Kolejnym gościem będzie Tadeusz Szczepaniak z Polskiej Akcji Humanitarnej, który przedstawi misję PAH-u i opowie o bieżących działaniach.

Na festiwalowe pokazy w Bielsku-Białej zaproszone są osoby z niepełnosprawnościami: wykłady i spotkania będą tłumaczone na język migowy, zostaną wyświetlone dwa filmy z audiodespkrypcją, a osoby poruszające się na wózkach nie będą miały problemu z dostaniem się do budynku Galerii.

Czarna księga Majdanu, film, kadr

 

Pokazy filmowe Watch Docs znajdują się w programie XVI Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki, organizowanego przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej 29 i 30 maja. W tych dniach wstęp do Galerii Bielskiej BWA jest wolny.

Organizator: Galeria Bielska BWA, Stowarzyszenie „Montaż".

Od 2 października 2018 uruchomiony został nowy serwis galerii pod adresem: http://galeriabielska.pl/
_____________________________________________________________

Stara strona stanowi archiwum galerii: http://archiwum.galeriabielska.pl
Przekierowania z głównej strony

>>

Nasze profile:

 

Facebook galerii     instagram galerii     YouTube galerii

 

Google Open Gallery

__________________________

Biuletyn Informacji Publicznej

>>